annas

Co si myslíte o citátu?

Konfucius prohlásil: Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.

Zapojujete při získání nových poznatků všechny smysly?
Podobné názory měl i J. A. Komenský. Ze zkušeností – uplatňovali tyto zásady i učitelé ve škole?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Na mě přesně tohle platí, co si „neohmatám“ a nevyzkouším, to prostě zapomenu, potřebuji praxi, pouhou teorii nedoplněnou o praxi šmahem zapomínám ☹ Zapojuji tedy zejména oči a ruce, poslech ve škole mi nikdy moc nedal, možná i tím, že většina profesorů své učivo neuměla prodat. Ale najdou se i výjimky – výklady některých učitelů ze ZŠ mi daly hodně, nebýt jich, tak nemám žádné základy na kterých bych mohla stavět v budoucím studiu… nějak sem se do toho asi zamotala, horko začíná pracovat 🙂
Doplňuji:
Ze zkušeností – základní škola – 95% kvalitní učitelé,
gymnázium – extrémy – kvalitní a „odpad“ (když budu hodně zlá)
a vysoká, tam už je vše jen na nás, ale našlo se pár výjimek, kteří měli zájem a klidně s vámi probrali a vysvětlili znovu látku, které jsme nerozuměli, a taky chyběla praxe požadovaná při nástupu do práce ☹

Další odpovědi
kropitko

Citát je pravdivý…
Díky Vám jsem si vzpoměla na svoji učitelku ze ZŠ,musím se za ní jet co nejdříve podívat. Je prostě skvělá,zkrotila takového rebela jako jsem já,za vše co umím a jaká jsem vděčím jí. Letos jí bude 86 let,díky své rodině žije v domově,každý den dochází do dětského domova,kde se věnuje dětem. Svoji práci vzala jako poslání,je prostě skvělá.....Musím jí zavolat a jet za ní..

Miroslavst

Naprosto souhlasím s popelkou. K čemu jsou mi různá data (žil od-do), ale třeba názorná ukázka mi utkví v paměti dlouho.

Michal

Tak vlastně jedná mnoho lidí.Co si nevyskouší,nebo neosahají,mnohdy je to ani neosloví.

led

plne súhlasím s citátom. Čím viac zmyslov spolupracuje na informácii, tým viac si ju zapamätáme.

FOG

Mate pravdu i ja jsem asi ze stare skoly.Nerad neco objednavam po internetu,i kdyz je to nekdy velka vyhoda.
Kdyz neco potrebuji,tak jdu a osaham si to a popripade koupim.,kdyz se mi to libi,ci mi to vyhovuje.Reklamy na me moc neplati.