huxa

Co si myslíte o chození o holi?

Samozřejmě, jestliže ji dotyčný nemá kvůli zdravotnímu problému. Proč tato „móda“ upadla do zapomnění? Jedná se přeci o pěkný a navíc velmi funkční doplněk, jednak je se o co opírat, čím se bránit, čím něco podložit, prostě máte stále s sebou dřevěnou či železnou tyč, která má minimálně na vesnicích tisíce využití.

Nejlepší odpověď
iceT

Miluju otázky,které začínají slovy "Co si myslíte o…
Co si myslím o chození o holi?Doufám,že se dožiju tak vysokého věku,abych tu hůl potřebovala…

Další odpovědi
zzzlatokopka

Teď se nosí dvě:-)
http://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=tu­risticke%20ho­le#utm_source=se­arch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_content=pro­ducts-ABtest-B&utm_term=tu­ristick%C3%A9%20ho­le

anonym

Jedna z možností, jak bych na vesnici využila špacírku…host do domu, hůl do ruky 🙂 Nebo bych s ní mlátila do okna místní knajpy, aby tam už konečně zklapli 🙂 Nebo bych ji mohla zapíchnout k rajčatům, nebo v autobuse, třeba by mě pustili sednout

Klaproth

Myslím si, že hůl je užitečný doplněk, může se použít třeba jako selfie tyč.

annas

Pokud se zajímáte o užívání hole, projděte si článek: Chvála hole: Od pomocníka po symbol postavení
http://www.stra­konickonews.cz/kul­tura/kul43.htm

Jinak z literatury i filmů je známé, že hůl byla symbolem společenského postavení a módním doplňkem, a to především koncem 18. a 19. století. Když se začalo jezdit na kole
ve 20. století začalo jezdit na kole a auty, hůl upadla v zapomnění. .

Najdou se jedinci, kteří se opírají o hůl nebo chodí s holi, takže ani dnes nezmizela hůl úplně. Užívá se například jako hůl „důchodcovská“ opatřená gumovým koncem nebo třeba turistická hůl, dnes jde spíš o putování s dvěma hůlkami zvanými nordic walking.

Turistiická hůl – měli jsme doma několik holí, ale jedna z nich měla krásně vytvarovanou a zdobenou rukojeť, na tyčce štítky z míst, které někdo v minulosti navštívil. Darovala jsem ji sousedce, která měl potíže při chůzi, s oporou byla jistější. .

Proč – protože …

Takže ten, kdo potřebuje hůl, ji bere jako pomůcku – třeba při úrazu nebo jako oporu při chůzi, nikoliv jako doplněk či „frajeřinu“. Při běžném používání a způsobu života je hůl překážkou.

Občas každý z nás „láme nad někým hůl, jiný používá "maršálkou hůl“. Jindy nás někdo „vezme na hůl“.

ten který je

Těším se až budu v důchodu,jak budu hrozit holí mladým.;-)

bolak

Holí se blbě píšou esemesky.