Judynaa

Co si myslíte o chození koní na boso ? :)

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes je mnoho názorů na kování koní, většinou koně naboso prosazují „aktivisté“ nebo ti co nemají na dobrého podkováře. Bosý kůň může být nebezpečný i sám sobě
při pohybu ve výběhu nebo v terénu. Natažené vazy , podlomy a prasklá rohovina kpyt bývají ten nejmenší problém, co je může potkat. Alespoň na přední nohy se doporučuje okovat. A to nemluvím o čím dál častějších případech,
kdy podkovy fungují jako ortopedická pomůcka při vadách kopyt, nepravidelných postojích ap. Osobně okované koně nepouštíme ani do výběhu bez kamaší alespoň
na předních nohách. Metodika, kterou převzal V.V. je velmi kontroverzní a je více negativních projevů u koní než pozitivních, nehledě na fakt, že pozitivních výsledků by bylo možná dosaženo dříve s dobrým okutím a bez utrpení koně při této šarlatánské, drastické, metodě, která nemá opodstatnění. Pokud budeš mít koně na mazlení poze na pastvině, v některých případech od jara do podzimu možná se dá risknout nechat ho bosého.

Další odpovědi
Drap

Asi záleží na tom, co je to za koně, k čemu je používán , a po jakém terénu se pohybuje. Nedovedu si představit koně, který by dělal v lese na boso. Na druhé straně, kůň který se pohybuje jen po pastviách a měkém terénu, klidně na boso může být.

Elis Pokorná

Jak kdy. Pokud jste s koněm celý život hlavně na trávě, kování není potřebné, ale tak to většinou není. Sama jsem několikrát vedla koně, který byl bos a nechtěl vůbec na kamínky či asfaltku, chudák se vzpíral. Pokud se s ním tedy na asfaltku atd. chodí, je lepší ho okovat a nepůsobit mu tak zbytečně bolest, vždyť majland to přece nestojí :)

weronika

My máme koně jenom na boso,
kopyta mají všichni zdravé, bez závad.
Zatím jsme se nesetkali se zraněním nohy- koně máme jako hobby, nejezdíme s nimi závody- jedině distanc.

Doplňuji:
Naši koníci se štěrkem a asfaltem problém nemají- prakticky to vůbec neřeší.
A nevnímám u nich, že by jim to nějak vadilo