Co si myslíte o astrologii?

Zajímalo by mě, co si myslíte o astrologii a o horoskopech? Věříte na ně nebo ne? A co si myslíte o jednotlivých znamení, které je např. podle vás nejzábavnější, nejpříjemnější, nejsilnější či nejatraktivnější?

Nejlepší odpověď
dudu

Teorie fraktálního uspořádání časoprostoru umožňuje vědecké zdůvodnění astrologie. Ta vychází z toho, že časoprostor má nenáhodně uspořádanou strukturu a tudíž konkrétní čas v konkrétním místě má i svoji kvalitu odlišnou od jiného místa a času, ale zároveň cyklicky se opakující a tudíž předvídatelnou. Na tom je založena astrologie jako vědecká disciplína.
Nedorozumění, která často při aplikaci astrologie vznikají, plynou z toho, že lidé chtějí využít astrologii k tomu, aby se prožití těchto základních principů vyhnuli. A to ještě pokud možno tak, že se pokusí změnit vnější podmínky a ne sebe, což je ten základní omyl. Nic jiného než změna sebe při pohledu z úrovně přesahující jediný život nemá smysl.
Zdroj: astragal.cz

Další odpovědi
badisko

nemyslim si oni nic …je mi to putna nejsem mag ani alchymista ..a makrokosmos mikrokosmos jdou kolem me …ikdyz do jiste miry jsme tim vsichni ovlivneni …(zmena rocnich dotakzvane horoskopy plni kvuli tomu ze jsme je cetli a to prevazne ty spatne …je to jen snuska kecu …podle meho ..ale lide veri i silenejsim vecem tak proc by jinej nemohl…verit na horoskopy…a podobne krav**y

briketka10

ten kdo se zajímá o vesmír tomu závidím,

na horoskopy v těch časopisech nevěřím..
na znameních zvěrokruhu něco pravdy je,
znám několik lidí co si porovnávám podle
těchto vlastností :))

Skeptik

Že je to pavěda a za druhé znamení horoskopu jsou odvozena tuším dobře z pozorování oblohy v Novém Babylonu a tudíž ani neodpovídají momentálnímu umístění hvězd na obloze. Babyloňané se navíc vyžívali v kulatých číslech, takže zapomněli přidat 13. znamení do horoskopu (Ophiuchus)
Doplňuji:
Současná astrologie se navíc snaží parazitovat na přírodních vědach tím, že si půjčuje odborné výrazy z těchto oborů. Potom vznikají různé šílené eklektické paskvily typu kvantové astrologie, která má s kvantovou mechanikou asi tolik společného jako uzeniny z Lídlu s masem nebo TV Nova s objektivním zpravodajstvím.

mosoj

Zeptej se Baudyše, ten dělal i ministra obrany a prostřelili mu letadlo.l

anonym

zabava.
nic viac.
mimochodom rovnako stupidna ako napr. petr rychly (a ini, samozrejme ze ich je viac. vlastne vacsina, lebo hladat zabavu na urovni napr. v tv je vcelku umenie).

manon

mosoj: Jsou věci, které se už udělat nedají. I astrologové umírají.