annas

Co si myslíte? Nezapomínají mnozí na to, že peníze hodnotu nedělají?

Že jsou mnohem cennější slova často „levná“ a „zdarma“. Nabyla jsem dojmu, že slušnost, respekt a slova „děkuji“, „prosím“ a „promiň“ se vytrácejí ze slovníku. Máte podobný dojem?

Nebudou děti za x let říkat o lásce, slušnosti, toleranci a respekt: „To za našich let nebývalo!“

Dovedete za pomoc či službu říct jedné slovo: děkuji? Nebo vše pokládáte za samozřejmost?

Nejlepší odpověď
panenka

Za vše co pro mě lidi,rodina,moji rodiče dělají tak vždy děkuji.Jsem tak vychovaná vzpomínám si, že když jsem byla malá a byla jsem u své Babičky na prázdninách tak jsem jí vždy řekla Babičko já jdu na záchod a řekla jí děkuji můj Děda po čase se tomu jak furt za vše děkuji i smál.

Další odpovědi
martina1

Mě většinou mluvíte z duše paní annas.Je to smutné,ale slušnost se vytrácí.U nás doma to zjišťujeme každý den.Určitě všichni znáte Četnické humoresky,kde četníci byli vážení lidé a"paní radové" se každý klaněl s úctou.Vzpoměla jsem si na to tuhle,protože vrámci šetření manželovi v práci zkušili uklízečku(chodila 1 týdně),tak uklízí velitelova žena.Když jdu po městě,tak se rozhlížím,protože na vás"šmejdi"křičí,že to manžílkovi a jeho bandě nedarují.Většina si myslí,že se topíme v penězích,tak nám radši ukradnou i dříví na zimu.Náctiletí si z policajtů nic nedělají a nadávají jim do blbečků.V mé práci je to obdobné.Nechci říkat,že se mají sestry a lékaři nad někoho povyšovat,ale trochu slušnosti by zasloužili.Místo toho sotva pozdraví,řvou jak hulváti,kradou a ničí cizí věci.Ale to by bylo na dlouho…
Já své děti vychovávám slušně.Malá umí pozdravit a poděkovat,protože to vidí u nás.Poděkuji za vše i za to, o co jsem se neprosila.Jen doufám,že je vychovám tak,aby dokázali rozeznat co se smí a co nesmí.

anonym

já jsem věčný a nenapravitelný optimista,pořád doufám že se lidé změní a budou slušnější a pořád nejsou,ale stejně budu doufat a čekat

Vicki

Každé pomoci si vážím a poděkovat je pro mne samozřejmost.Sou­hlasím a navíc mám pocit,že čím jsem k druhým tolerantnější,tím nějak hůř pro mne.Ale těch slušných je přece jen dost:-).