Avatar uživatele
annas

Co si myslíte? Nezapomínají mnozí na to, že peníze hodnotu nedělají?

Že jsou mnohem cennější slova často „levná“ a „zdarma“. Nabyla jsem dojmu, že slušnost, respekt a slova „děkuji“, „prosím“ a „promiň“ se vytrácejí ze slovníku. Máte podobný dojem?

Nebudou děti za x let říkat o lásce, slušnosti, toleranci a respekt: „To za našich let nebývalo!“

Dovedete za pomoc či službu říct jedné slovo: děkuji? Nebo vše pokládáte za samozřejmost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, Jahoda, dudu, vagra, rynek878, anonym, anonym před 4998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Za vše co pro mě lidi,rodina,moji rodiče dělají tak vždy děkuji.Jsem tak vychovaná vzpomínám si, že když jsem byla malá a byla jsem u své Babičky na prázdninách tak jsem jí vždy řekla Babičko já jdu na záchod a řekla jí děkuji můj Děda po čase se tomu jak furt za vše děkuji i smál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Mě většinou mluvíte z duše paní annas.Je to smutné,ale slušnost se vytrácí.U nás doma to zjišťujeme každý den.Určitě všichni znáte Četnické humoresky,kde četníci byli vážení lidé a"paní radové" se každý klaněl s úctou.Vzpoměla jsem si na to tuhle,protože vrámci šetření manželovi v práci zkušili uklízečku(chodila 1 týdně),tak uklízí velitelova žena.Když jdu po městě,tak se rozhlížím,protože na vás"šmejdi"křičí,že to manžílkovi a jeho bandě nedarují.Většina si myslí,že se topíme v penězích,tak nám radši ukradnou i dříví na zimu.Náctiletí si z policajtů nic nedělají a nadávají jim do blbečků.V mé práci je to obdobné.Nechci říkat,že se mají sestry a lékaři nad někoho povyšovat,ale trochu slušnosti by zasloužili.Místo toho sotva pozdraví,řvou jak hulváti,kradou a ničí cizí věci.Ale to by bylo na dlouho…
Já své děti vychovávám slušně.Malá umí pozdravit a poděkovat,protože to vidí u nás.Poděkuji za vše i za to, o co jsem se neprosila.Jen doufám,že je vychovám tak,aby dokázali rozeznat co se smí a co nesmí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

já jsem věčný a nenapravitelný optimista,pořád doufám že se lidé změní a budou slušnější a pořád nejsou,ale stejně budu doufat a čekat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Každé pomoci si vážím a poděkovat je pro mne samozřejmost.Sou­hlasím a navíc mám pocit,že čím jsem k druhým tolerantnější,tím nějak hůř pro mne.Ale těch slušných je přece jen dost:-).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek