Kelt

Co si myslíte, jaký má význam níže napsaná věta?

Myš se bojí kočky, kočka psa, pes svého pána, pán své ženy a žena zase myši. Nejde o vyvracení některých částí této věty. Co vás napadá, znáte něco podobného? Jde to nějak specifikovat, definovat?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to normální koloběh života a jde to pořád dokola. Uzavřené kolečko. 🙂

Další odpovědi
briketka10

nevím co je na tom pravdy, ale
vím, že i sloni se bojí myší ..
http://faktaz­pravodaj.mnoho­.info/clanky/slo­ni-se-boji-mysi

Doplňuji:
já se myší nebojím a moje
kočka se psů taky nebála..

annas

Jsou to výpovědi sémanticky i mluvnicky správné, ale vypovídací (pravdivostní) hodnota se neshoduje se skutečností.

Jde o rozdíl mezi objektivním přístupem, zevšeobecněním, protože tato tvrzení neplatí ve všech případech, a subjektivním pohledem jedince, případně pozitivismem, který odmítá jakékoliv spekulace o tom, kdo se koho a čeho bojí. Není to výrok 100% pravdivý.

U začarovaného kruhu jde často z dané situace najít východisko. Pán nemusí mít ženu, žena se k myši nedostane atd.

deranged

Circulus vitiosus. (Bludný kruh.)

rigormortis

Vše na světě a v přírodě se děje v cyklech a kruzích, a není výše či méně postaveného…je pouze života a času.