Co si myslíte?

o skutečnosti,že zatím,dodnes, nebyla díkybohu použita teroristy jaderná zbraň?Morální,e­tické důvody to jistě nebudou.Dvojča­ta.Složitá výroba?Problémy s materiálem?Nějak se mi nechce věřit,že v dnešním světě,kde za peníze se dá sehnat cokoli.......Obava z odvety?

Nejlepší odpověď
dudu

Parta okolo Ládina změnila taktiku a můžeme se jen modlit aby nebyla úspěšná. Začali totiž proti sobě štvát Indii a Pákistán a doufají, že tito dva rivalové vzájemně použijí atomové zbraně. A to by mohl být jen počátek – rozbuška daleko většího konfliktu.

Další odpovědi
Toruk

Výroba jaderné zbraně je natolik náročná, že si ji nemůže dovolit ani každý stát, natož teroristická skupina. Pominu- li finanční náročnost (leckterá teroristická organizace bude asi bohatší než nejchudší státy), tak výroba této zbraně se dost dobře nedá skrýt… nejde ji jen tak vyrábět v garáži. Myslím, že výroba se dá (pomocí špiónů) podchytit a podobně by se zřejmě podchytil i její pohyb (jestli 100%, to si netroufám tvrdit). Co mě ale v této souvislosti zaráží: jak může jederná velmoc- Amerika, která má jaderných bomb mnoho zakazovat výrobu jiným zemím (Irán).

ten který je

Doufejme že to není otázkou času.Někdo hledí s obavou k Pákistánu který má jaderné zbraně a můžou se dostat teoreticky do rukou teroristů ale zapomíná se i na Francii která může v brzké budoucnosti nemile překvapit.

led

Vyrobiť jadrovú zbraň v súčasnej dobe nie je až taký problém. Hlavné sú peniaze a ochotní ľudia. Skôr si myslím, že ide aj o mienku ľudí, lebo aj teroristi potrebujú ľudské zdroje a zázemie. Ak by sa všetci od nich odvrátili, aký význam by mal ich čin?

Miroslavst

Myslím, že obava z odvety to nebude, ani finance to nebudou. Možná i mají nějakou tu zbraň-raketu, ale proč by ji použili? Oni chtějí být vidět, aby se vědělo, že to udělali oni a ne, aby pomlátili lidstvo. Ať už sami tou zbraní nebo potom odvetou. To by je pak nikdo (v jejich mysli) neoslavoval. Oni potřebují tu svoji slávu a té se jim dostává.
Vždyť si vem, jak jsou slavní: Všichni hledají usámu a nikdo ho nemůže najít, je první na desítce nejhledanějších, všude se o nich mluví. To je pro ně reklama a ne mrtvá země. Pak by nebylo koho oslavovat.
Tím oslavováním myslím to, v co věří oni, nikoli oslavu jako že bych je slavil já.

Fermi

Největším problémem při výrobě je separace uranu 235 z vytěženého uranu, který obsahuje také velké množství izotopu U238 (99%). Tohle se provádí pomocí centrifugy. Abyste získala dostatečné množství U235, tzv. nadkritické množství, potřebujete celé pole centrifug. Írán měl svého času 30 000 centrifug. Jak už napsal kolega, tohle nejde moc dobře skrýt. Navíc spíše než z horniny je dobré separovat uran z vyhořelého paliva z elektrárny. Toto vyhořelé palivo se však velice pečlivě monitoruje a nejde jej jen tak koupit.

Zdroj: http://astronu­klfyzika.cz/Jad­RadFyzika3.htm

Michal

Snad ji nemají.To by bylo strašný ,dvojčata by byla „pohádka“. A o odvetě vůbec ,raději nepřemýšlím.Mi­mochodem jejich krutosti snad stačí? Nebo je Vám to málo? (Otázka je akademická)

Zdroj: život v tomto světě