Co si myslíte

Zní to komicky-ale-přemýšlí mravenec? Pokud ano,tak jinak, než my.Má to i výraz-kolektivní inteligence.Vzpo­meňme na jejich úžasné stavby.Myslím termity.

Nejlepší odpověď
quentos

no nevím nevím ;{)= spíš to mají na svědomí instinkty, podobně jako u jiných zvířat. Mají to jaksi „dané do vínku“… nějaké „jakpak to uděláme, aby to bylo nejhezčí“ u nich v makovici asi neprobíhá ;{)=

Další odpovědi
mojitek

Myslim,ze mravenci a jina zvirata premysli jen pudove,instin­ktivne.Forma mysleni se u nich dale nerozviji jako u cloveka (ze to nase lidske „rozvijeni“ vede k destrukci vlastne vseho je otazka uplne jina).

anonym

Ja si myslim ze maji pud sebezachovy,vse co delaji maji vrozeny ale urcite nepremysli jako my.Stavby maji uzasne to ano,a kdyby premysleli tak by spolu soutezili o jine lepsi stavby.

Michal

Mravenec v pravém slova smyslu nepřemýšlí.Jedná pudově a instiktivně.

HOMER

Myslím že přemýšlí,ale né jako my.U lidí se často najde jeden,který něco vymyslí,potom to používáme všichni…mravenci většinou nápady nemívají ;) Co my víme,třeba jen plní rozkazy od královny:X