Fyzik

Co si myslí o křesťanech nevěřící?

Nejlepší odpověď
Bad Wolf

Tak za sebe napíšu, že jsem nevěřící a na křesťany se dívám jako na lidi. Každý si může být čím chce a věřit čemu chce, pokud k tomu není donucen nebo tím ubližuje sobě a ostatním.

Další odpovědi
zjentek

  • že se jim moc nechce přiznat si skutečnost života a smrti
  • že potvrzují pravidlo „svět chce být klamán“

peterd108

Že jsou to divní lidi.

marci1

Pokud to jsou lidé tolerantní, tak je tolerují. 🙂

arygnoc

kresťania mi nevadia.
ani vúdú, islamisti, taoisti a iní -isti či búchači hlavou o zem, pokiaľ neubližujú iným.

a keďže to robia všetci veriaci v čokoľvek (ubližujú iným – nedávajú svojim deťom právo voľby, ale automaticky ich vedú ku viere, v ktorej zajatí sami žijú), stávajú sa automaticky vadiacimi mi – myslia si, že iba ich pravda je tá pravá pravda, proste, že zožrali šalamúnovo hovienko.

veriaci v čokoľvek je netolerantný voči veriacemu v niečo iné (platí to vzájomne).
keďže i neveriaci je „veriaci v neverenie“, dostávame sa k tomu, že všetci sú veriaci (hnané ad absurdum).

a preto:
vadí mi cirkev (akákoľvek) ako inštitúcia.
kradne, ohlupuje, zabíja.
a znásiľňuje (myslím tým doslova sexuálne znásiľňuje – predstaviteľ cirkvi je jej súčasťou, teda JE cirkev).