Avatar uživatele
Karelcz

Co si myslí kočky když koukají z okna?

Nevadí domácím kočkám, že nemají svobodu pohybu jako kdyby byly venku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, cliwe, briketka10, marci1, zzzlatokopka před 3286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zřejmě patříte k těm lidem , kteří si myslí, že kočka je v bytě nešťastná a trápí se, protože nemůže ven. Jenže kočka je zvědavá, chce se dovědět víc, takže ráda sedí třeba na parapetu okna, odkud má dobrý výhled a může pozorovat, co se venku děje.

Ale důležité je, aby si kočka své místečko vybrala sama. Jinak může svým ocasem ohrozit třeba květiny, které jsou v blízkosti. okna

Náš kocour si vybral místo sám, a to na sklápěcí desce u okna.
Jako podložka mu vyhovovaly noviny. Jenže už je v kočičím nebi…

Jinak kočka mluví tělem nebo hlasem. Co si myslí? Netuším … Ale může např. vyadřovat spokojenost, že se někdo o ni dobře stará …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Karelcz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Všechno je v tlapkách koček…
Člověk si namlouvá, že je pánem tvorstva, ale když kočka způsobí loužičku, kdo to po ní utře? Pán tvorstva.
Kočky nás odkudsi pozorují, třeba jak stavíme domy a pak se jenom nechají vpustit dovnitř, uvelebí se v bytě a člověk se jim stará o potravu, aby se nemusely zdržovat s myšma. Víte, já mám někdy pocit, že lítáme do vesmíru jenom proto, že se tam kočkám nechce.
Všechno je v tlapkách koček. Nemyslím si, že by to dospělo tak daleko, aby kočky získaly nad námi nadvládu. Tak blbé nejsou. Pozorují člověka dost dlouho aby si udělaly úsudek o tom, co obnáší takové panování tvorstvu. Znají výhodu svého dosavadního postavení a vůbec se jim nechce s titulem „pán tvorstva“ chodit za člověkem a utírat loužičky.
Jiří Suchý

😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Jakej je asi pohled z venku do vnitř.
Doplňuji:
Kamarád má kočku a jakmile otevře okno,kočka vyleze ven na římsu a tam se vyhřívá a po čase se vrátí spádky.Jinak nikam nechodí přesto že je na vesnici.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Pokud svobodu neznají, tak jim to nevadí.

Já mám kocoura co si chodí volně, toulá se po vesnici a domu chodí pouze spát, jíst a pomazlit se:-) Dovnitř jít nechce, ale do auta mi vleze, všude sebou vozím psa a kocour někdy jede také:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nuž, mačky, aj tie, ktoré sa boja ísť von (berme to tak, že nehovoríme o týraných mačkách nasilu držaných v interiéri) túžia aspoň ,,z bezpečnej vzdalenosti" sledovať prírodu.....

navyše, mačky majú prirodznú potrebu sledovať okolie z vyvýšeného miesta, pre nich bezpečného a výhodného na prípadný lov či obranu…okná sú väčšinou vysoko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

To opravdu nevím. Kočky to mají prostě rády. Asi si říkají, kdo to tam jde, proč je tu tolik aut, ten strom krásně rozkvetl, sluníčko krásně svítí ap. Rády pozorují svět kolem. 🙂
http://zena-in.cz/clanek/zena-in-3125

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

myslí si:
kočka leze dírou, pes oknem
nebude-li pršet, nezmoknem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Na to co si myslí se jich budeš muset zeptat 😁
Kočkám nevadí, že jsou v bytě, poněvadž tam mají péčí jejich zkušeného chovatele vše, co ke spokojenému životu potřebují.
Jsou zvědavé a pozorování cvrkotu venku baví i ty, co ten chodit mohou.
Zkušenost
Doplňuji:
„…co ven chodit..“

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Sledují, co by se dalo ulovit. Skáčou večer po skle a honí komáry, co jsou venku.
🙂 🙂 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Možná vyhlíží kocoura,ale stejně se ho nedočká.
Kočky v bytě nemají takovou svobodu pohybu jako ty co běhají po zahradě.
Mám tu venku 3 a kocoura,mají se na zahradě moc fajn,v bytě bych je nikdy nechtěl,všude samý chlupy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek