Kelt

Co si myslet o podobniznách dnešních celebrit ve starých obrazech?

Dobrý večer. V některých časopisech – Enigma, Týden, se objevují podobizny lidí, kteří žili před mnoha lety a vedle nich fotografie současné celebrity. Například Sylvestr Stalone americký herec má svou podobu na italské fresce a představuje nějakého papeže. Stejně byl zobrazen Nicolas Cage a další lidé. Autor článku žertem vyslovuje myšlenku, že dané osoby cestovaly v čase. Co si o tom myslet? Může mít někdo dvojníka, člověka, který by se mu podobal a žil před mnoha lety? Kdyby se dělala fotodokumetace všech lidí za celou historii lidstva, našli by se shodní jedinci? Existuje obrovský počet možností lidských obličejů, proč se tedy příroda opakuje? Děkuji za odpovědi?

Nejlepší odpověď
anonym

…„Může mít někdo dvojníka, člověka, který by se mu podobal a žil před mnoha lety?“…
Může – jen pravděpodobnost je velmi nízká – a nebo velmi vysoká – podle toho, jak si definuješ podobnost.
Klidně si můžeš pravděpodobnost podoby obličeje dát do relace s otisky prstů či obrazem duhovky.
___
Mimochodem – takový článek nepovažuju za zábavný nebo objevný, spíše za poněkud trapný pokus o ´zajímavost´.

Další odpovědi
anonym

Kolik podob mají nebo mohou mít lidé? Také se tvrdí, že nejsou dvě stejně tvarované sněhové vločky, stejně pruhované zebry, stejně skvrnití levharti atd.
Já si myslím, že i Příroda (nebo Stvořitel) má své hranice fantazie.

tim-2

je možné ,že určitý typ tváře je vhodnější k zobrazování než jiné ,jsou nějak individuálně fotogenické a zapamatovatelné. a tyto typy tváří se používají k zobrazování častěji než jiné a proto se zdánlivě objevují v dějinách umění jako tajemní cestovatelé časem,ale jde spíš o podobu typovou než o podobu konkrétního člověka. Dnes jsou tváře herců na plátnech kin dříve to byla freska na stěně a v podstatě je to podobný princip.

arygnoc

kto hľadá, nájde dve podobné veci vždy – ľudí, kamienky, hviezdy, príhody, životné osudy, zvieratá, hudobné diela, podoby v knižných príbehoch a realite, v diele prírody a človeka – proste treba iba chcieť vidieť podobnosť, príbuznosť.

myslím, že sa jední o bežný jav (koľkokrát v živote ste o nejakom človekovi povedali že sa podobá na toho ži onoho [zvyčajne známeho, populárneho <nie nutne celebritu, lebo význam toho slova je úplne iný, ako ho tu ponímate vy>]).