Co si myslet o člověku, který při rozhovoru uhýbá zrakem a nedívá se přímo do očí?

Nejlepší odpověď
Kelt

O takovém člověku se říká, že asi nemluví pravdu, nebo se stydí, nebo je mu rozhovor nepříjemný. Pokud se tak chová s každým, je to v jeho povaze a patrně mu oční kontkakt vadí. Když se tak chová jen s někým, možná nechce komunikovat a dává to tímto způsobem najevo.

Další odpovědi
Agneta

Je to lhář, podvodník a příp. zločinec :DD

Putin

To je přesně můj případ. Když se mnou někdo mluví a já se mu dívám do očí, tak se mi špatně soustředí na to, o čem mluvíme a hůře se přemýšlí. A ne, lhář nejsem ☹
Doplňuji:
Mimochodem, pokud jste někdo viděl film „Čistá duše“, který je o Johnu F. Nashovi, který měl jistý druh schizofrenie, tak on taky vždy uhýbal očima 🙂

gecco

Podle okolností…
😉

  • bojí se, je vystrašený něčím ´okolo´ (hledá/hlídá zdroj nebezpečí a nebo hledá, kudy by utek´)
  • je roztěkaný, myslí kromě hovoru na leccos dalšího
  • stydí se za probírané skutečnosti (či se bojí následků rozhovoru)
  • nemluví pravdu

Nevíteto?

Že je mu oční kontakt nepříjemný

mokrygorky

No já tenhle problém mám. A určitě nelžu a nejsem zloděj :D
Prostě je to má povaha. Ale to je podle člověka :)

melanie

Že lže.

anonym

Když s ním budeš mluvit 5 minut,tak se ti určitě nebude do očí dívat během diskuse žádný člověk.

anonym

Když to dělám já,tak se nad tím pozastaví a začnu přemýšlet nad tím s kým,že to mluvím,kde je problém,proč tak reaguji vůči dotyčnému a vůbec kde je celkový zádrhell.
Doplňuji:
Co je pravda?Poslušně a bez řečí se přidat k názoru většiny anebo si prosazovat svou až do samé krajnosti?Proč se neustále něco mění a starý stromek se těžko ohýbá?Co jsou to „kořeny“?Kdo jsem a co chci?Vyplatí se ni to nebo to je nesmyslná „sebevražda“?Mám tomu nechat volný průběh?Vytáhnu z toho jen to co mě oslovuje a zbytek je asi jen o toleranci AVE FUCKING!

lota

Lže, stydí se, nevěří si…

citruskus

Nejlepší odpověd je: Lže:-)
Nebo aspoň se totak říká:-)

Slecna 007

Syn je autista. Do očí se dívá minimálně a jen osobám, které dobře zná a věří jim. Řekl mi, že je mu tak nepříjemné se dívat lidem do očí, až ho to bolí.