Zlatý

Co si myslet o člověku, který při rozhovoru uhýbá zrakem a nedívá se přímo do očí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

O takovém člověku se říká, že asi nemluví pravdu, nebo se stydí, nebo je mu rozhovor nepříjemný. Pokud se tak chová s každým, je to v jeho povaze a patrně mu oční kontkakt vadí. Když se tak chová jen s někým, možná nechce komunikovat a dává to tímto způsobem najevo.

Další odpovědi:

Stříbrný

Je to lhář, podvodník a příp. zločinec :DD

Bronzový

To je přesně můj případ. Když se mnou někdo mluví a já se mu dívám do očí, tak se mi špatně soustředí na to, o čem mluvíme a hůře se přemýšlí. A ne, lhář nejsem :-(
Doplňuji:
Mimochodem, pokud jste někdo viděl film "Čistá duše", který je o Johnu F. Nashovi, který měl jistý druh schizofrenie, tak on taky vždy uhýbal očima :-)

Zlatý

Podle okolností...
;-)
- bojí se, je vystrašený něčím ´okolo´ (hledá/hlídá zdroj nebezpečí a nebo hledá, kudy by utek´)
- je roztěkaný, myslí kromě hovoru na leccos dalšího
- stydí se za probírané skutečnosti (či se bojí následků rozhovoru)
- nemluví pravdu

Bronzový

Že je mu oční kontakt nepříjemný

Pokročilý

No já tenhle problém mám. A určitě nelžu a nejsem zloděj :D
Prostě je to má povaha. Ale to je podle člověka :)

Bronzový

Že lže.

Když s ním budeš mluvit 5 minut,tak se ti určitě nebude do očí dívat během diskuse žádný člověk.

Když to dělám já,tak se nad tím pozastaví a začnu přemýšlet nad tím s kým,že to mluvím,kde je problém,proč tak reaguji vůči dotyčnému a vůbec kde je celkový zádrhell.
Doplňuji:
Co je pravda?Poslušně a bez řečí se přidat k názoru většiny anebo si prosazovat svou až do samé krajnosti?Proč se neustále něco mění a starý stromek se těžko ohýbá?Co jsou to "kořeny"?Kdo jsem a co chci?Vyplatí se ni to nebo to je nesmyslná "sebevražda"?Mám tomu nechat volný průběh?Vytáhnu z toho jen to co mě oslovuje a zbytek je asi jen o toleranci AVE FUCKING!

Pokročilý

Lže, stydí se, nevěří si...

Nejlepší odpověd je: Lže:-)
Nebo aspoň se totak říká:-)

Pokročilý

Syn je autista. Do očí se dívá minimálně a jen osobám, které dobře zná a věří jim. Řekl mi, že je mu tak nepříjemné se dívat lidem do očí, až ho to bolí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.