delabrutale

Co si mám udělat dneska k veřeři?

… mám v ledničce karbenátky a brambory .. jenže ty jsem měl už dneska na oběd a tak mě napadlo si udělat krupičnou kaši, jenže …

celej den různě papám kousky hořké čokolády na vaření a nevím jestli mám na sladký ještě chuť ..

a nic moc vařit jinýho se mi nechce .. přemýšlel jsem o nějaké omeletce či opékaných bramborách, ale to mi příjde spíš věc na snídani než na večeři né …

dokážete mi poradit?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Já bych si namazal chleba hořčicí,ohřál v mikrovlnce karbanátek rozkrojil a dal na chleba mám je moc rád,zapil bych to trochou piva a hotovo,čau.

Další odpovědi
anetadela1

My dneska měli výbornou tláču. Ale jinak si k večeři dělám vaječnou omeletu, kterou jsem před tím smíchala se žampionama. Osmažím z obou stran a dám si na to ještě salám a sýr, pak to přehnu na půlku a položím na chleba namazaný hořčičí. Ještě trochu cibulky a podle chuti si na to dám ještě kečup nebo tatarku.

maryann

treba zkus omeletku s brambory…dej na panev rozehrat olej a opec na nem na platky brambory..hezky rozprostri po panvi,pak se prida cibulka a cesnek a nejaka zelenina..furt aby bylo vse rozprostrene..pak zalit vejci a na ne treba rozlozit platk.syr..oso­lit,opeprit a tak…a k tomu kecup a je to vynikajici a rychle:-)…a ten karbanatek s chlebem,cibuli a hortici je taky skvelej:-)

Džanička

Není už na večeři trochu pozdě?Nicméně já dělám výborné topinky.Chleba opeču jen z jedné strany,vyndám,potřu česnekem.Na pánev dám jedno rozkvedlané a osolené vajíčko,a na to hned položím ten chleba,opečenou stranou nahoru,takže se vajíčko vsákne do chleba a nechám vajíčko dopéci,k tomu kyselou okurku.Je to moc dobré,když máme doma chuť,tak je smažím i několikrát denně.Dobrou chuť.

Vikičistič

Dojdi si do hospůdky a máš to vyřešený!!!!

Tata

A co takhle zapékané brambory s mletým masem.Uvař brambory, polovinu na dno zapékací misky na to rozsekané karbanátky a přikrýt zbytkem brambor. Jednotlivé vrstvy okořenit dle vlastní chuti. Zapečeme v troubě dokud brambory nezačnou zlátnout. Potom rozmícháme vajíčka s mlékem, ochutíme solí a muškátovým oříškem a brambory s tím zalijeme. Pečeme dokud se na povrchu nevytvoří krásně upečená krusta. Podle toho jak brambory okořeníme můžeme je podle koření nazývat s kari kořením indické, s provensálským kořením italské, s chilli a paprikou mexické. Záleží jen na vaší chutí a fantazii.

Zdroj: Dlouholeté zkušenosti