VampGirl

Co si mám představit pod pojmem Koperníkovský obrat?

Co toto spojení znamená? Brali jsme to ve filosofii, ale nevysvětlili jsme si, co to je… Děkuju.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Koperníkovský obrat
Podle Kanta by bylo lepší udělat tzv. „koperníkovský obrat„, tj. něco za něco vyměním, v tomto případě subjekt za objekt. Koperník vyměnil, otočil tezi, že Slunce obíhá okolo Země na její opak, tedy že Země obíhá kolem Slunce, proto tedy „koperníkovský obrat„. Jím se nazývají radikální obraty, které obrátí dosavadní teze.

http://obcanska-nauka.studentske­.cz/2008/07/ko­pernkovsk-obrat.html