jaza

Co se zbylým těstem na vanilkové rohlíčky?

Nedopatřením jsem nadělala strašně moc těsta na vanilkové rohlíčky. Jaké cukroví bych z toho mohla udělat, třeba přidáním jiných ingrediencí? Nemám formičky.

Nejlepší odpověď
iceT

Formičky\vykra­jovátka-pokud nejsou zkuste těsto rozválet a vykrajovat skleničkou o malém průměru kolečka,upečte je a vychladlé slepte marmeládou,ozdobte čokoládovou polevou.Na slepení můžete použít i máslový krém.Nebo použijte rádýlko a nadělejte čtverečky.
Nebo ještě varianta,ale nevím jestli to půjde z tohoto těsta.Těsto rozválejte na plát o velikosti plechu,přeneste na plech a dejte na chvilku zapéct do trouby,než lehce zrůžoví.Pak hned vyndejte z trouby,potřete slabou vrstvou marmelády a na marmeládu rozetřete sníh z bílků smíchaný s mletmi ořechy a dejte dopéct než sníh zrůžoví.Nechte vychladnout a nakrájejte na širší proužky.

Další odpovědi
annas

Další ingredience bych nepřidávala, těsto by se mohlo rozjet. Našla jsem recept na kuličky.

Z nakrájených kousků vytvoříme kuličky, dáme na plech a obráceným, pomoučeným koncem vařeky děláme doprostřed důlky. Kuličky můžeme i malinko zploštit a udělat důlek.

Upečeme, obalíme v cukru a po vychladnutí do důlku kápneme např. čokoládu nebo jinak ozdobíme.

bubukaa

co skusit hokus pokus a přidat třeba mandle nebo nějakou tvou oblíbenou ingredienci která se ti k tomu hodí a udělat neobvyklé tvary- třeba to bude dobré