thepianist

Co se zarostlým nehtem?

Chci se zeptat, jak léčit zarostlý nehet na palci u nohy. Trvá to tak týden, nejdřív to napuchlo zboku nahoře, tak jsem vzala kleštičky, nastřihla kousek a pinzetou to seškubla, na den dva to pomohlo, ale teď to je už níž a nejde se tam dostat. Hnisá to a je to rudé a napuchlé. Jsem šílená cíťa na bolest a hrozně se bojím jít k doktorovi, že by mi nehet strhli, takovou bolest si neumím ani představit! Koupila jsem si mast Ichtoxyl, prý to umí vytáhnout hnis. Poradíte ještě něco? Takové ty rady, že se pod nehet má vložit vata, jsou mi bohužel k ničemu, k okraji nehtu se přes tu bolest a napuchnutí nejde dostat. Díky předem za odpovědi.
Doplňuji:
Jo a chci se zeptat, jak to na chirurgii kdyžtak probíhá, kdybych tam teda nakonec musela… známý mě vyděsil, když řekl, že u toho úplně řval :-o ale zas jiní tvrdili, že se to umrtvuje. Nebo to je jak kde?

Nejlepší odpověď
gecco

Neváhej a hned zítra si zajdi za doktorem (na chirurgii) – čím dříve se k tomu odhodláš, tím kratší dobu tě bude trápit bolest a o to lépe a rychleji se ti to bude hojit.
;.)
Var.B – počkej, až ti palec zčerná a odpadne, pak ti ufiknou nohu nad kolenem.

Doplňuji:
Každopádně ti to doktor umrtví (kelenem nebo lokálním anestetikem).
Pokud jde o bolestivost – čím později tam půjdeš, tím hůř – čím je zánět rozsáhlejší, tím je tkáň citlivější.
___
Občas mi něco ´řežou´ – ale že bych u toho řval…? – to né…
😉
Uvědom si, že „strach má velký voči“…

Další odpovědi
iceT

Nikdo jiný než nehtochirurg ti ale nepomůže,takže návštěva lékaře tě prostě nemine.Skoroš­vagrové nehet takhle strhávali dvakrát.Ichtoxyl sice vytáhne hnis,ale nehet bude zarůstat dál.Dají se nainstalovat nehtové špony,které zvednou zarůstajíci nehet,ale nevím,při jaké příležitosti se instalují.

brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zarostl%C3%BD%20n­ehet

pusinka50

Já osobně bych šla nejdříve na kožní, pak teprve, kdyby kožař řekl, že to chce chirurgii, tak bych šla tam. Existuje spousta protizánětlivých mastí i na hnisavé rány, které ti kožař může předepsat. Namažeš, zafáčuješ a venku už je poměrně teplo, můžeš jít v sandálech, jestli se do bot nevejdeš. Mně před mnoha lety taky trhali hnisavý nehet, ale nejdřív ho léčili Ichtoxylem, ale jak říkám, dnes je na trhu spousta jiných účinnějších mastí. Neodkládej to, jen Ichtoxylem to sama nevyléčíš.

Jak píše iceT, na trhu jsou rovnátka na zarůstající nehty (tzv. ortonyxie), které po vyléčení můžeš používat, viz odkazy:
http://www.profi-pedikura.cz/spony-na-nehty-podofix-combiped-3to/t-139/
http://www.plzen-pedikura.cz/za­rostly-nehet.html
http://www.pe­dikuravesela.cz/Neh­tova_rovnatka­.html

anonym

Já bych to šla vyreklamovat.
Doplňuji:
…k vietnamcům za to,že mi udělali špatné nehty.

klob1

Zkus heřmánek, řapík a hřebíček, to zvařit jako čaj. Trošku schladnout na vlahé a ten paleček tam namočit. To hojí a dezinfikuje. Také používám. Pak namazat framikoinem, co je na oči, ten je nejemnější (Opthalmo-framikoin). Hrubé masti nepoužívej! Ani třeba tzv. Černou mast.
Každopádně to, že zarůstá nehet má nějakou příčinu. Možná jsi tam nanesla nějakou infekci.
Vata ti může tam také zarůst pokud jí tam necháš dlouho nebo něco nanést. Je většinou hrubá.
Hnis a zarudlé je vždy reakce těla.Ale nesmí to být přehnané.
Na chirurgii ti to jistě umrtví. Nejsou přece nějací řezníci, ne?Nemusíš mít strach, když tak si jim řekni.

pusinka50

Ta rovnátka, pakliže je budeš potřebovat, na nehet umisťují na pedikůrách, ale určitě ne vietnamských. Za službu si pochopitelně musíš zaplatit. Přečti si ty odkazy a najdi si i další na netu pod názvem „nehtová rovnátka“, ať jsi trochu „v obraze“:-)

gecco

Pumíku – tobě dělali nehty na trhnici??
😉