achnaton

Co zapínat dříve, počítač, nebo monitor?

Nejlepší odpověď
Front

Nejdříve monitor, potom PC. Na monitoru alespoň vidíš co PC právě dělá např. kontrola pamětí atd.

Další odpovědi
Kulpix

V dnešní době je to jedno.

anonym

Nevím jak u koho, ale jakmile zapnu PC, zapne se i monitor.

led

Najlepšie je u desktopu pozapínať najprv periférie a potom počítač. Ten si počas štartu „ošaháva“ pripojené periférie a aktivuje ovládače k nim. Najlepšie je všetko spínať centrálnym vypínačom.

Roman71

Souhlasím s Frontem. Mimochodem, grafická karta potřebuje vědět, jaký monitor je k ní připojený, aby mohla zobrazovat průběh startu počítače a po náběhu systému zvolit odpovídající rozlišení obrazu a barevnou hloubku. To při vypnutém monitoru jaksi nejde :)

yuko

1. monitor 2. počítač

Tw!st

Většinou nechávám monitor zaplý, ta jedna dioda nic nesežere, ale jinak počítač, a pak hned monitor, tím ušetřím asi 3 sekundy času, protože monitor může zapínat během toho co se mi zapíná počítač, je to inteligentnější naložení s časem, pokud teda nepotřebuji prácě vidět systémové a hardware informace