Avatar uživatele
edguy

co se zamrzlým septikem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4429 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Ledek – myslím draselný. Už je to dlouho co jsem to používal. Ale na zamrzlé potrubí. Asi bych ale také zkusil na septik a okolo dát nějakou izolaci (chvoj, slámu, kůru, polystyren, skelnou vatu, sníh apod. – zem může s hloubky prohřát – rozmrznout) dovnitř strčit žárovku apod.
Je otázkou jak je zamrzlý, v jakém terénu apod. Možná, že aby se neroztrhla ledem jímky, tak probourat led a vhodit tam kusy polystyrénu, či PET apod, které pohltí rozpínání ledu. nebo co nejrychleji septik vyčerpat – nebude snad celý promzlý
A pro příští zimy na septik navozit třeba borku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

já to řešil pře 2 roky kusem trubky a starým podběrákem na ryby.Rozmlátil jsem led trubkou a vytahal podběrákem.Po té sem dovnitř hodil 3 PET flašky a obložil polystyrenem.
A na síle ledu nezáleží.
Jen upozorňuji: nestoupat na led při jeho rozbíjení-můžete se propadnout!Takže rozbíjet zvrchu třeba trubkou ,trámkem atd…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

rozmrazování plamenem bych nedoporučoval­.V septiku je určitě metan a záleží jen na jeho koncentraci,aby ten plamínek nebyl větší.Ale, jak říká kolega,záleží na konstrukci,umís­tění, síle ledu atd. a pak použít chemii.Třeba posypovou sůl,která působí do –5 společně s krumpáčem a trpělivostí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek