edguy

co se zamrzlým septikem?

Nejlepší odpověď
venkovan

Ledek – myslím draselný. Už je to dlouho co jsem to používal. Ale na zamrzlé potrubí. Asi bych ale také zkusil na septik a okolo dát nějakou izolaci (chvoj, slámu, kůru, polystyren, skelnou vatu, sníh apod. – zem může s hloubky prohřát – rozmrznout) dovnitř strčit žárovku apod.
Je otázkou jak je zamrzlý, v jakém terénu apod. Možná, že aby se neroztrhla ledem jímky, tak probourat led a vhodit tam kusy polystyrénu, či PET apod, které pohltí rozpínání ledu. nebo co nejrychleji septik vyčerpat – nebude snad celý promzlý
A pro příští zimy na septik navozit třeba borku.

Další odpovědi
honza19hk

já to řešil pře 2 roky kusem trubky a starým podběrákem na ryby.Rozmlátil jsem led trubkou a vytahal podběrákem.Po té sem dovnitř hodil 3 PET flašky a obložil polystyrenem.
A na síle ledu nezáleží.
Jen upozorňuji: nestoupat na led při jeho rozbíjení-můžete se propadnout!Takže rozbíjet zvrchu třeba trubkou ,trámkem atd…

jmhad

rozmrazování plamenem bych nedoporučoval­.V septiku je určitě metan a záleží jen na jeho koncentraci,aby ten plamínek nebyl větší.Ale, jak říká kolega,záleží na konstrukci,umís­tění, síle ledu atd. a pak použít chemii.Třeba posypovou sůl,která působí do –5 společně s krumpáčem a trpělivostí.