JanaViki

Co se vyučuje „za povolání“ na obchodní škole?

Tento rok budu zakončovat a chci jít na obchodku. Co se tam vyučuje? Jaké povolání bych popř. mohla vykonávat?

Nejlepší odpověď
annas

Vyjádřila jste se nepřesně. Pokud myslíte na obchodní akademii, tak se podívejte na
charakteristika všeobecného oboru:

Absolvent se uplatní na trhu práce především v ekonomické sféře jako ekonom, účetní, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretářka, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník a v dalších ekonomicko-administrativních funkcích a pozicích.

Absolvent bude schopen používat dva cizí jazyky jako prostředek profesní komunikace, bude ovládat programové vybavení počítače při řešení ekonomických úloh včetně práce s internetem. Mezi jeho dovednosti patří i vedení účetnictví. Absolvent bude dále schopen zajišťovat personální agendu malé i velké organizace. Při přípravě absolventa se klade důraz na přesnost, slušné chování, dodržování právních norem a obchodní etiky.

Studium vytváří také předpoklady pro to, aby absolvent byl připraven rozvíjet vlastní podnikatelské aktivity.

http://www.oa­ol.cz/cs/conten­t/obchodni-akademie

Další odpovědi
isteron

Najlepšie je nájsť si internetovú stránku tej konkrétnej školy. Tam majú uvedené aj študijné odbory.