Nikkol

Co se vyplatí nakupovat v Německu? Jestli vůbec něco..

Nejlepší odpověď
casey

Hodne lidi z meho okoli nakupuje v nemecku snad vsechno. Jidlo, drogerii, hracky…
A to jezdi na vetsi nakupy i z Prahy
Tvrdi, ze cenove levnejsi, nebo stejne a kvalita vyssi.
Navic, co se nevyplatilo kupovat do dnes, se po zvyseni dph vyplati.

Další odpovědi
Mad

Vyplatí.Drogistické zboží – prášky na praní, sprcháče, šampony, toaleťák,sanitární prostředky.
Potraviny – sýry,jogurty, tvaroh,už i ovoce a zelenina,cukro­vinky,pečivo i k dopečení,ví­no,těstoviny,dochu­covací prostředky,čaje. Nehledě, že ta kvalita je o něčem jiném. Žádné ředění a i vůně je sytá a stálá!
Spotřební zboží – elektronika, pro kutily,květiny, zeminy,stavební materiály, jako zdící malty,gypsy,
Boty, oblečení a hlavně při výprodejích a slevách
Prohlédněte si aldi, norma, kaufland,medi­amarkt, toom, vše s koncovkou de
Máme hranice za humny,tak proč to nevyužít.Jediný problém jsou pohonné hmoty, ty máme díky Němcům dražší jak jinde v republice

Berušinka

Já myslím, že se to vyplatí pouze těm, kteří bydlí přímo u hranic. Ale určitě si přečtu jiné a užitečnější odpovědi =)

Valky

Třeba my jezdíme nakupovat boty, do deichmanna atd… vyplatí se to o hodně více.. Třeba i do kauflandu tam jezdíme, mají naprosto jiné zboží, různé sladkosti atd.. Některé věci se vyplatí – třeba alkohol.. A jiné zase ne… :o)

anonym

I obleceni , boty. maji ted hodne velke slevy a porad je z ceho vybirat. -iv-