luckykubrt

Co se všechno musí ještě stát, aby lidé poznali, že islám je špatný?

V pátek málem Francie přišla o svoji skvostnou Eiffelovou věž. Alespoň to plánovali 4 teenageři muslimského vyznání. Co všechno se ještě musí stát, aby lidé otevřeli oči ? A co bude s Evropou dál, když se nic nezmění ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nikde není řečeno, že by jakékoliv náboženství mělo být nutně špatné. Samotný islám není špatný a není špatné ani křesťanství. Špatní jsou jenom lidé, kteří náboženství zneužívají ke svým militantním cílům.

Další odpovědi
marci1

Špatný je terorismus. ☹
Co jen namátkou např.: Breivik?
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Anders_Beh­ring_Breivik

gecco

Sááákra – ještěže třeba indiáni neměli internet – aby se před vlastním téměř vyhubením ptali – „Co se všechno musí ještě stát, aby lidé poznali, že křesťanství je špatné?“
___
Aniž bych byl muslim, zeptám se – co víš vlastně o islámu???
:-O

klumprt

Položil bych takovou „předotázku“:
Proč je islám špatný?
Odpověď: Protože hlásá nesmysly, které spousta jeho přívrženců bere příliš vážně.
Tím je ovšem srovnatelný s křesťanstvím a mnoha dalšími náboženstvími.

Takže úplně zásadní věc je, aby si lidé konečně připustili jaká je skutečná hodnota náboženství. A pak dojdeme k tomu, že skutečně není žádná potřeba a nemá to absolutně žádný společenský přínos podporovat šíření islámu v naší zemi. (Ty ostatní země vem už čert.) Jenže tento přístup znamená odsunout všechna náboženství a církve kamsi na úroveň zájmových spolků typu zahrádkáři nebo sběratelé známek. A to se nemusí líbit. Ale já moc palců za tuto odpověď ani neočekávám 🙂

Mc Merkurion

… von islám stojí za prd, ale křesťani taky nejsou svatí – stačí si vzpomenou na svaté křižácké války a pokřesťaňování muslimů >>> holt teď jim to vracej s úrokama … a mimochodem, přečti si na těch svejch stránkách, kolik ten váš Jehova zabil lidí >>> takže si šáhni prvně do svědomí, než začneš něco kritizovat …
… já, jako bezvěrec si to mohu dovolit – nezastávám se totiž žádného, pro mě jsou všechna náboženství špatná (nechci aby mne blokli, proto nemohu napsat onen výraz od plic) …

Slecna 007

To nevím.
Strašně mně mrzí obřezané holčičky (i chlapci v primitivních podmínkách). Děsí mně dětské nevěsty, ukamenované „cizoložnice“ – znásilněné ženy, homosexuálové shazování ze střech domů, ženy v burkách, znásilňovaní chlapci, protože ještě nemají vousy …
Říkat, že za to nemůže islám je alibismus. Pokud to není islám, tak co je jiného spojuje např. Afričany a Saúdy? Nezajímá mně jejich náboženství, zajímají mně skutečné činy, které kulturní člověk považuje za trestuhodné.

xxx3

postačí, když o něm nebudou nic znát (kromě toho, že je špatný, samozřejmě). Abych citoval klasiku, "drogy jsou špatné, děti, aaaano,......­.protože jsou špatné,…aaaaa­no.....

ten který je

Bude stačit nějakou dobu ještě v ČR počkat.Potom i ti největší sluníčkáři,kteří si ládují kapsy z veřejných financí poznají jeho pravou tvář.Dalším pomatencům zmizí úsměv ve tváři až zjistí že islám netoleruje homosexuály,fe­minismus a v konečném důsledku ani ateismus.
Islám rozloží nejprve vyspělé státy Evropy a potom dodělá malé státy včetně nás.O čem budou potom psát filozofující pisálkové?

Kryšpín

Těžko soudit, když se podíváme do historie nejvíce kolonií měla Francie, Anglie, Německo, Portugalsko, Španělsko po staletí, vykořisťování, otročení a.p., mám dojem, že již tam se vytvářelo podhoubí k nenávisti. A pokud později vtrhnou do některého státu žoldáci s tanky a podobnými hračkami a míní nastolit svoji demokracii, tak se to většinou nepovede. Na př. Husajn byl tyran, ale držel jakýsi pořádek, Kádafí něco podobného, který před svou smrtí prohlásil, Evropu v poklidu osídlíme, a později za pomocí prachatých šejků, neb jiných bohatých, kteří imigranty podporují se to provádí.

bububabu

Pro Mc Merkurion:
Kdyby nebylo křižáků tak už se dávno modlíš na koberečku směrem k Mekkce a voláš alahu akbar ! Křižáci byli vytvořeni protože muslimové opět chtěli uchvátit Evropu a tak nás zachránily a samozřejmě se to neobešlo bez prolití krve. A to že se něco zvrtne se zvrtne úplně v každé válce.
Nenadávej na křestany když nic o nich nevíš. Kolik křestanů, myslím opravdových křestanů, kolik z nich, udělalo nějaký teroristický útok, kolik z nich něco požaduje, požadují snad volné pátky, požadují snad čas v práci na modlení nebo jakýkoliv jiný respekt od vás pohanů, či vlády? Ne, ani jedno z toho. Jsou to pokorní lidé kteří pomáhají druhým a ani nevíš jak moc…
Pokud máš na mysli hony na čarodějnice, tak si uvědom že v těch dobách tam nešlo o víru ale o politiku! Kdo byl kněz nebo papež atd. byl politicky vlivný a mohli tak ovládat zem. Seděli tam politici, nikoliv křestané milující Boha!
V těchto církevních pozicích tenkrát lidi nebyli z lásky k Bohu ale k mamonu a pocitu nadvlády!!
Přestan už myslet tak jak ti to právě takhle bylo komunisty vtlačeno do hlavy, popřípadě okolím…

ten který je

AD Gecco:Opravdu poslední dvě světové války způsobili křestané?Tvoje rétorika mi připomíná komunisty.

xxx3

Války v Evropě sice nerozpoutala katolická církev (a samozřejmě ani protestanti či pravoslavní) nicméně vzhledem k tomu, jaké náboženství v první polovině 20. století v Evropě kralovalo, se rozhodně dá mluvit o tom, že se tu (i na dalších kontinentech) vraždili křesťani mezi sebou. Evropa před sto lety rozhodně nebyla plná ateistů.

gecco

Ten který je
😉
Zvláštní…
Proč zrovna komunisty?
😉
No – pokud ne křesťané – pak kdo??

ten který je

Není my známo že by svobodní zednáři či Adolf Hitler byli křestané.

ten který je

Omlouvám se za tu strašnou hrubku.Jdu spát.Pokud chceš,můžeme diskutovat zítra VP.

gecco

Slecno007 – poslední dvě ´světové války´ způsobili křesťané…
Co je proti milionům mrtvých to, o čem píšeš??
Nebo se domníváš, že tz války už jsou ´dávno´ – a nyní už jsme ´hodní´???
😁
Nenech se vysmát…
___
Ne – nenech se zblbnout tím, že někdo tvrdí, že my jsme jiní…
Nejsme…
Doporučuju – vzdělej se – a nebudeš pak spatra odsuzovat něco, o čem víš houbeles…
😉

Slecna 007

Ale poslední dvě světové války skutečně způsobili křesťané, resp. lidé této kultury. On takový Indián v Americe si taky asi nemyslí nic pěkného o křesťanech a těžko se mu divit.

Svá doporučení ohledně mého vzdělání si ponech. O tom snad tato diskuze není.

gecco

😉
Sorry – to nebylo z mé strany míněno urážlivě…
Jen – jako vzdělanější bys méně podléhala tendenčním prohlášením…
😉
Islám není špatný… Stejně, jako není špatné křesťanství…
Špatní jsou lidé, kteří za tato (a jiná další) náboženství ´schovávají´ svou lidskou zvrhlost, své mocenské touhy, svou frustraci…
😉

Slecna 007

Myslím, že je zbytečné se dohadovat ohledně názvu TOHO, co způsobuje, že tito lidé jsou tak krutí nejen k „nepřátelům“ (jinověrcům), ale i svým vlastním lidem. Nelíbí se mi jejich kultura, ať už vyznávají Ježíše, nebo Krišnu. Obřezávat batolata starým střepem ve chlívě je špatné a špatné to bude, i kdybychom my Evropané způsobili i třetí světovou vojnu.

ivzez

Slečno, co víte o islámu a obřízce?

Mně se sice také nelíbí ani jedno,
ale aspoň vím, že obřízku nenařizuje islám…

Slecna 007

Ale já vím, že to není nařízeno. Píšu o tom, že to dělají lidé tohoto kulturního okruhu.

gecco

„Nelíbí se mi jejich kultura“ – proto jsou špatní…
!!!
No jo – a ještě pár takových, jako jsi ty – a tu WWIII možná opravdu způsobíte…
___
OK – přeber si to jak chceš, s fanatiky nekomunikuju…

luckykubrt

No tady jde ale o to, kdo je tady skutečný fanatik, že ? 🙂 Já jsem tady ve své zemi úspěšně žil v míru přes 40 let. nenapadlo mně jít třeba koupit si výbušniny a jít něco odpálit. Já ani nedělám ohňostroje na Silvestra, protože mám jiné zájmy a rozhodně nemám dostatek peněz na hlouposti. Ale je pravda… asi ne úplně všichni muslimové by vyhodili Evropu do povětří… jen jsou nuceni to dělat pod tlakem. ☹

luckykubrt

Gecco: A co je na něm dobrého ? Pedofilie; právo šáríá; otročení lidí, aby klečeli před imámy a ponižovali se; kamenování; terorismus; nebo řezání hlav ? To, co vím mi stačí, abych věděl, že ačkoli svoboda vyznání patří mezi lidská práva tak tihle ji všem omezují. ☹ A kdyby bylo křesťanství odděleno od islámu, která skupina by se dříve či později vyvraždila ?

xxx3

křesťanství bylo do značné míry oddělené od islámu např. ve středověku. Zatímco byla Evropa v těžkém úpadku, civilizace na blízkém východě zažívala rozkvět...... Tyhlety rychlé soudy jsou obvykle nikam nevedoucí. Usozovat cokoli o islámu podle toho, co dělá teroristická organizace islámem se zašťiťující je podobné, jako posuzovat křesťany podle skutků dejme tomu Ku Klux Klanu.

gecco

😉
Jo jo – takže nic…

luckykubrt

Kepler: Oni ti muslimové tady nejdou na rodinný výlet. Oni VŠICHNI sem přišli propagovat tu jejich zrůdnou ideologii. Oni jsou tak učeni z koránu, podobně jako křesťané z Bible. ☹

xxx3

Ty ses jich všech ptal? To je výkon hodný supermana.

Kepler

Když pojedeš do Emirátů, nebo Egypta, budeš tam propagovat křesťanství? Oni islám mezi křesťany nepropagují, jen si drží svou víru. Tedy až na ty militantní radikály a ti tvoří nepodstatný zlomek. Není třeba mít obavy, my ty šmejdy postupně nakonec vyexpedujeme do ráje za Alláhem.