jaza

Co se vše započítává do nájmu?

Švagrová neoprávněně užívá mou 1/2 RD, na mé výzvy aby se vystěhovala nereaguje, taktéž odmítá platit jakýkoli nájem. Nezbývá než to řešit soudní cestou. Do žaloby musím uvést částku, o kterou se bezdůvodně obohatila – tak zní zákon. Započítávají se do m2 podlahové plochy i koupelna, WC, chodby a sklepní místnosti?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Běžně se za užívání sklepních kójí neplatí ( klidně se ale platit může ), jinak za všechny ostatní prostory ano. Mimo to ještě další poplatky, jako je odvoz komunálního odpadu, vodné, stočné, osvětlení společných prostor, pojištění objektu, služby kominíků a příspěvek na opravy společného majetku, v tomto případě vašeho majetku. Pokud nehradí ani energie které užívá ( plyn + el.) tak se taky musí započítat.