Shuffle

Co se učí v dramatické výchově?

Některé školy tam chodí s 6. a 7. třídami. Co tam dělají?

Nejlepší odpověď
anonym

Na tohle stačil vyhledávač na internetu:

Dramatická výchova je jeden z pěti oborů estetické výchovy (vedle výchovy literární, výtvarné, hudební a pohybové / taneční), v němž se pracuje s prostředky a postupy divadelního umění.

Dramatická výchova má dvě základní směřování
školní dramatickou výchovu (samostatný předmět; dramatickovýchovné metody uplatňované ve výuce jiných předmětů, při práci s předškolními dětmi, ve speciální pedagogice nebo v sociálních službách…)
divadelní práci s dětmi a mládeží (dětské divadlo a dětské loutkové divadlo) a kolektivní i sólový přednes

„Dramatická výchova je učení zkušeností, tj. jednáním, osobním, nezprostředkovaným poznáváním sociálních vztahů a dějů, přesahujících aktuální reálnou praxi zúčastněného jedince. Je založena na prozkoumávání, poznávání a chápání mezilidských vztahů, situací a vnitřního života lidí současnosti i minulosti, reálných i fantazií vytvořených. Toto prozkoumávání a poznávání se děje ve fiktivní situaci prostřednictvím hry v roli, dramatického jednání v situaci. Je to proces, který může, ale nemusí vyústit v produkt (představení). Cíle dramatické výchovy jsou pedagogické, prostředky dramatické.“

(Eva Machková: Úvod do studia dramatické výchovy, IPOS-ARTAMA, Praha 1998)

Další odpovědi
Bedy

No je to součást estetický výchovy, podobně jako hudebka či výtvarka.
Děti se tam učí správného vystupování a jednání, učí se tam hrát nějaký scény. Prostě trochu něco jako ty všelijaký AMU, akorát že je to na základce no