Avatar uživatele
Michal Kole

Co se učí na učebním oboru prodavač ? Já mám pocit, že nic, že když se na něco zeptám prodavačky tak neví, která bije.

V diskontu zejména s potravinami, měli v akci síťový router nebo switch nevím co to bylo.

V anglickém popisku bylo něco úplně jiného než v českém překladu a bylo na krabici více čínštiny než jiných jazyků, tak mám pocit, že i dodavatel nevěděl co to je.

Já se zeptal prodavačky, zda to má firewall a zda pracuje na hardwarové či softwarové úrovni, ona koukala, jako kdybych měl na tričku napsáno Psychiatrická léčebna Dobřany.

Co prodavačky na učňákách učí, přece u switchů/routerů je dnes firewall tak základní věc jako u auta brzdy, tak by měla vědět co prodává nebo ne ?

Dokonce je to TUŠÍM v nějakém zákoně (nevím zda na ochranu spotřebitele či obchodním nebo občanském zákoníku), že prodavač je povinnen poskytnout informace o prodávaném zboží a předvést pokud je to možné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Evasky před 4223 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Je hloupost chtít po prodavačce potravin technická data jakéhosi zcela jiného výrobku, routeru 😁.
Příště kupuj tam, kde je prodavač částečně proškolen v oblasti prodávaného zboží, nebo si o tom výrobku přečti ještě před koupí vše na netu. Jednoduché řešení 🙂.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Člověče zlatá jste si jist, že ještě učební obor prodavač existuje? Stejně jako Vy jsem prodavače profesionála už dlouho nepotkal. Dnes se v marketech, ale bohužel i specializovaných prodejnách vyskytují spíše „podavači“ doplňující regály a utírající podlahu, pokud kupujícím upadne na zem nějaká rozbitná láhev. Osobně ovšem znám případy, kdy na těchto pozicích pracují vysokoškoláci a rád s nimi řeším zapeklité případy z oblasti filosofie, psychologie a humanitních oborů. Bohužel většinou mají málo času, neboť jejich šéfová /bývalá kádrovačka/ je přísně sleduje a hodnotí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

tam se učí všeobecné věci a ne aby dovedly popsat každé zboží to ti povědí ve speciálkách ale v diskontech jsou to spíš „doplňovačky a hlídačky“ než aby rozuměly zboží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Navštiv odbornou lékařku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek