Michal Kole

Co se učí na učebním oboru prodavač ? Já mám pocit, že nic, že když se na něco zeptám prodavačky tak neví, která bije.

V diskontu zejména s potravinami, měli v akci síťový router nebo switch nevím co to bylo.

V anglickém popisku bylo něco úplně jiného než v českém překladu a bylo na krabici více čínštiny než jiných jazyků, tak mám pocit, že i dodavatel nevěděl co to je.

Já se zeptal prodavačky, zda to má firewall a zda pracuje na hardwarové či softwarové úrovni, ona koukala, jako kdybych měl na tričku napsáno Psychiatrická léčebna Dobřany.

Co prodavačky na učňákách učí, přece u switchů/routerů je dnes firewall tak základní věc jako u auta brzdy, tak by měla vědět co prodává nebo ne ?

Dokonce je to TUŠÍM v nějakém zákoně (nevím zda na ochranu spotřebitele či obchodním nebo občanském zákoníku), že prodavač je povinnen poskytnout informace o prodávaném zboží a předvést pokud je to možné.

Nejlepší odpověď
www

Je hloupost chtít po prodavačce potravin technická data jakéhosi zcela jiného výrobku, routeru 😁.
Příště kupuj tam, kde je prodavač částečně proškolen v oblasti prodávaného zboží, nebo si o tom výrobku přečti ještě před koupí vše na netu. Jednoduché řešení 🙂.

Další odpovědi
dudu

Člověče zlatá jste si jist, že ještě učební obor prodavač existuje? Stejně jako Vy jsem prodavače profesionála už dlouho nepotkal. Dnes se v marketech, ale bohužel i specializovaných prodejnách vyskytují spíše „podavači“ doplňující regály a utírající podlahu, pokud kupujícím upadne na zem nějaká rozbitná láhev. Osobně ovšem znám případy, kdy na těchto pozicích pracují vysokoškoláci a rád s nimi řeším zapeklité případy z oblasti filosofie, psychologie a humanitních oborů. Bohužel většinou mají málo času, neboť jejich šéfová /bývalá kádrovačka/ je přísně sleduje a hodnotí.

hanulka11

tam se učí všeobecné věci a ne aby dovedly popsat každé zboží to ti povědí ve speciálkách ale v diskontech jsou to spíš „doplňovačky a hlídačky“ než aby rozuměly zboží

anonym

Navštiv odbornou lékařku.