Dee13

Co se učí na filozofické fakultě?

Jaké učivo se probírá na filozofické fakultě a jaké úkoly se dostávají?

Nejlepší odpověď
quentos

Otázka je nepřesná. Na filozofické fakultě je mnoho oborů – od filozofie přes cizí jazyky (anglistika, germanistika…) až např. po historii. Vždy se tedy do hloubky probírá to, čím se daný obor (katedra) zabývá.
Na VŠ se drtivá většina lidí dostane až po 18. roce života, tedy v dospělosti. S tím souvisí to, že nějaké „úkoly“ dostáváte jen velmi zřídka – domácí příprava je zcela na vás. Existuje proto mnoho studentů, kteří celý semestr prochlastají a učit se začnou třeba až týden před zkouškovým obdobím. Když pak nápor nezvládnou – jejich problém.
Podle charakteru otázky na VŠ ještě nejste a nemáte s ní zkušenost, takže nejlepší odpověď bude „nechte se překvapit“. Život dospělého studenta je daleko svobodnější, ale daleko více o vlastní odpovědnosti.

Další odpovědi
Emefej

Pouze pro ilustraci se můžeš podívat na aktuální seznam vyučovaných předmětů na FF MU Brno http://www.mu­ni.cz/phil/stu­dy/teaching/cou­rses_provided
Na jiné FF to pochopitelně může být úplně jinak.

lexx

zajímej se spíš o možnosti zaměstnání, uplatnění po absolvování té či oné fakulty,
filozofů a ekonomů máme celé mraky, na pracáku (bohužel) také…

Emefej

lexx > absolvent FF nemusí být pouze filozof, ale klidně i učitel, překladatel apod.