květinka.lil

Co se to se mnou děje? Trpím náhlými změnami nálad, únavou, sklony k sebepoškozování a nic mě nebaví.

Už asi od začátku února jsem začínala mít problémy. Já jsem se každé ráno probouzela v slzách, přez den jsem se smála a večer jsem byla ve stresu, brečela jsem a řezala se na levém zápěstí. V poslední době mě nic nebaví. Dřív jsem ráda chodila do hudebky a teď se radši omluvím než abych tam šla. Pohoršila jsem se ve škole a hodně. Já jsem byla většinou ta jedničkářka. A od začátku druhého pololetí jsem všechny úlohy dodělávala ve škole, na písemky jsem se neučila vůbec a nebo asi 2 min. před tým, než jsme ji psali. Včera jsem byla večer v pohodě a pak jsem se omylem řízla (jenom trochu) ale krev z toho tekla hodně. Já jsem dostala strašnej vztek na sebe, takže jsem začala jenom nadávat, pak jsem se zamkla v koupelně. Tam jsem jen strašně brečela. Párkrát jsem taky brečela bezdůvodně. A nebo jednou dobou jsem měla pocit, že všechny otravuju a že by byli rádi kdybych umřela. Kamarádka s kterou jsem si každý den psala večer se se mnou dá se říct ´´nebavila´´ (měla k tomu důvody) a tenkrát, když jsem neměla co dělat, pořád jsem v kuse brečela. Taky v poslední době jsem strašně unavená. Aj když jdu spát v 20:30 hod. A vstávám v 6:00 tak jsem celý den moc unavená. Co se to se mnou děje?? A co mám dělat?

Nejlepší odpověď
quentos

To vypadá na příznaky deprese. Co nejdříve k psychologovi, ten vás pak možná pošle i na psychiatrii.
(V dnešní době nic nenormálního, depresemi trpí kdekdo, ale musí se to včas řešit!)

Další odpovědi
Šidlo

hned k doktorovi!

okrem depresie môžete mať iné choroby, ktoré treba rýchlo liečiť

tforro

To ti řeknu naprosto přesně ani lékař není třeba. Máš mnoho volného času a máš čas na blbosti. Doporučuju fyzicky náročnou práci od rána do večera. I když se ti to možná zdá jako blbost nebo rejpání, tak se asi budeš divit, práce je velmi dobrý lék.

Kepler

Nechci strašit, ale prudkými změnami nálad se vyznačuje i maniodepresivní psychóza, nemusí to být zrovna vážné, psychofarmaka se s tím vypořádají. Trpěl jí i Miloš Kopecký. V každém případě by návštěva psychologa nebyla na škodu.

postcd

Kromě psychologa/žky pracovat na klidu, lepším rozvrhu činností aby nebyly nervy, pokusit se zdravěji stravovat, každý den sportovat a připravovat se v klidu na školu. Také dělejte něco pro druhé, více se ptejte a buďte empatická.