mikik

Co se Stromem?

Potřebuji poradit co se stromem který mě někdo vytáhl na neoplocenou zahradu.Je tam už 5 dní-mohu ho pořezat pro moji potřebu na palivo?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Tlaky

Já bych ho rozřezal už před čtyřmi dny!

Další odpovědi
Drap

Domnívám se že ano. Pokud někdo /neznámý/ uloží něco na moji zahradu bez svolení, brání mi takovým jednáním k užívání mého vlastnictví.

mosoj

Dobré by bylo nejdříve se ujistit zda není čerstvě poražený a pokud je, tak mít jistotu, že to není provokace. Strom by neměl mít 130 cm od země větší obvod kmene jak 80 cm. Jak potom dokážete, že jste ho neporazil vy ? Na některé druhy stromů neplatí ani tyto limity a bez povolení se kácet nesmí.

elektrikář

Rozřezat rozštípat a uklidit v kulníčce to nikdo nepozná.Popřípadně navést sousedy, ke mně mohou také pár stromů přivézt.