Ukulele

Co se štěňatama?

Naše fenka se někde u nás na chalupě spustila a vypadá to, že bude mít štěňata a já jsem z toho teď docela zoufalej, protože naši je chtějí nechast po narození utratit a nechat jen jedno pro fenu, což mi i tak příjde hrozný … PSÍ GENOCIDA!

Nemá někdo zkušenosti, jak vyřešit problém s nechtěným zvířecím přírůstkem do rodiny?

Nejlepší odpověď
anonym

Nechtěnými psy jsou přeplněné útulky, všeobecně je nabídka štěňat
(i čistokrevných)
v inzercích vyšší, než poptávka. Štěňata budete udávat jen těžko. Možná i někoho seženete, ale v den odběru se takoví lidé často nedostaví a ani se neomluví.
Možná to zní hrozně, ale nechávat jedno štěně „pro fenu“- proč? Pokud feně hned při porodu odeberete všechna štěňata, nenecháte je začít pít, fena nezačne ani kojit a tvořit mléko a za několik dní bude jako by nikdy nerodila.. To je jen tak na okraj
o hluboce zakořeněnné pověře, že u nechtěných vrhů se všechna mláďata utratí, ale jedno se nechá „pro matku“ . Ze zdravotních důvodů nemá toto počínání žádný smysl, ale pokud si chcete nějaké štěně nebo štěňata odchovat, je to vaše rozhodnutí.
Pravdou je, že sehnat jim nějaké nové domovy se zodpovědnými milujícími páníčky, nebude snadné.
Předpokládám, když píšeš, že se fena zaběhla někde na chalupě, že budete bydlet ve městě, nejspíš v bytě a odchov štěňat v takových podmínkách je docela mazec, zvlášť když je štěňatům cca5–7týdnů. Někdo má problémy když si domů přinese jedno štěně a ty jich chceš odchovávat několik…
Také se jedná o poměrně nákladnou záležitost, finančně i časově.
Rozhodnutí je na tvých rodičích, ty budeš mít asi „poradní“ hlas. Rodiče ponesou největší finanční i časovou zátěž, ty můžeš pouze vypomáhat s úklidem a úklidem a úklidem…a úklidem.
V každém případě je třeba zvážit, zda není ještě pozdě na zásah veterináře. Také je třeba se s veterinářem poradit jak postupovat při odčervení feny a přípravě
na porod a zajistit si jeho případné služby okolo termínu porodu, protože ne vždy musí probíhat všechno bez potíží a je docela možné, že budete potřebovat u porodu veterinární pomoc. Zvlášť ve vašem případě, když nevíte jak vypadal a jak byl velký otec štěňat (nebo otcové, protože je možné, že se fena spustila s několika psy a budete mít štěňata od různých psích tatínků najednou). Také štěňata (nebo štěně) bude potřebovat určité veterinární základní vybavení jako je odčervování a očkování.
Když nejste schopni fenu uhlídat a nechcete ji využívat k chovu štěňat, uvažujte o kastraci feny. Konzultujte to s veterinářem, vysvětlí vám vše co je třeba, ale pokud se k tomuto zákroku rozhodnete, budete mít klid vy, i všichni psi v okolí.

Další odpovědi
LysoňXXX

Ahoj, já jsem už takhle zachránil dva psi. Ten první před 15ti lety měl být utracený a i když jsem věděl, že doma pro něho nic nemám, tak jsem do toho šel. A byl mi oporou 13let :) A ten druhý- v lednu 2012 za mnou došla známá, že od jejího souseda fenka vrhla 4 psiska a 3 už jsou rozdané. Toho čtvrtého nikdo nechtěl, neboť byl v té době divoký. Vzal jsem si ho ve čtvrtek a až po době jsem se dozvěděl, že ho chtěl ten pán v sobotu utratit. Dnes je to moje pravá ruka :) Rada pro tebe- dej inzeráty do obchodních domů+ foto. Ptej se kamarádů a oni ať se ptají dál. Na netu máš hromadu stránek kam vkládat psí inzeráty. Hlavně jim neubližujte, oni to určitě jednou ocení. Kdyžtak mi do mailu napiš co je to za rasu+ foto a region odkuď jsou.. www.mirabe31@sez­nam.cz

iceT

Ono to hrozné je,ale pokud nejsou štěnata noví páníšci,tak co s nimi chceš dělat?Mamka takhle utácela koťata,kromě jednoho,protože je nikdo nechtěl.Fakt je to hrozný,ale co uděláš,seženeš nové domovy?
Zkus se zeptat kamarádů,jestli by štěně nechtěli,ale napřed si zjisti,jestli je fenka opravdu březí.

isteron

Daj si inzerát, ponúkaj medzi známymi. A zbadáš.

martin14

Zkus jestli je nevezmou do psího útulku

kamila44444

inzerce psů?? Nebo se zeptej po okolí a kdyžtak útulek, ale to až na posledním místo

Andre5000

Ono je to hrozné, ale co s nimi? Jak už tady někod píše, nechte fenu kastrovat. Když si přečteš inzeráty, tak nabídka štěňat a koťat převyšuje mnohokrát poptávku. Poznámka – překvapuje mně, jak tady mnozí uvažují o útulku. Vy si jako myslíte, že útulek je nějaké řešení? Doporučuji,aby jste se šli do nějakého podívat. Nechtěná štěňata nebo koťata jsou důsledkem špatného vztahu ke zvířeti.