Michal Kole

Co se stane z daty, které se nevejdou do RAM, protože v ní překáží jiná data a virtuální paměť není povolena ?

Nejlepší odpověď
anonym

..není kam je uložit a aplikace spadne. Aplikace i systém se v takovém případě začínají chovat velmi nestabilně. Proto je dobré nějakou tu odkládací diskovou paměť mít, jen pro jistotu … přesto že je to nouzovka jejíž nadužívání výrazně zpomaluje počítač, může vám v případech kdy dojde volná operační paměť zachránit práci.

Zpomalení počítače v důsledku nadužívání diskové paměti (třeba i v důsledku nějaké chyby v aplikaci) je současně i dobrý indikátor že je něco v nepořádku a obvykle stihnete svou práci uložit nebo počítač restartovat.

Některé aplikace jsou naprogramovány lépe a umí nedostatek paměti pro chystanou operaci rozpoznat a upozornit na to předtím než způsobí kritické selhání. Nelze na to však spoléhat.

I když máte dostatek operační paměti, nevypínejte záložní diskovou …