mirabel

Co se stane (s výkonem, s magnetronem) když se zapne prázdná mikrovlnka?

Pokud výkon magnetronu v mikrovlnné troubě není odvozován od velikosti zátěže (hmotnosti ozařované potraviny) a je-li víceméně konstantní, co se s ním děje, když se zapne prázdná mikrovlnka!

Odpovědi
elektrikář

Energie se rozptyluje v pracovním prostoru může se pálit vnitřní lak a kapky tuku vystříkaný z potravin .Na mé trobě je v návodu doporučeno to nedělat.

mosoj

Nic se zahřívat nebude. V mikrovlnce se zahřívá jenom kapalina.
Výrobce to nedoporučuje protože by se mohl zničit magnetron kvůli interferenci mikrovln. Nikde ale není napsáno že se zničí.

Jednoduché mikrovlnky nemají ani nastavování výkonu. Takže stejným výkonem se ohřívá malé i velké množství látky.

Mc Merkurion

vevnitř se zajiskří v každém případě, v některém i naposled – vlastní zkušenost