Co se stane s přistávajícím letadlem které se dostane do akvaplaningu?

Aquaplaning je jev, ke kterému dochází při zvýšené rychlosti vozidla po mokré vozovce. Jev se dá definovat jako ztráta přilnavosti pneumatiky k vozovce vlivem vody, která se dostala mezi pneumatiku a vozovku. Pneumatika se tedy nedotýká vozovky, ale vodního klínu, který se vlivem špatného odvádění vody vytvořil. Tím dochází k neovladatelnosti vozidla, která může vyústit ve vážnou nehodu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­quaplaning

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zase vzlítne.

Terryle

Mirek: nebo taky ne…