MattoniCZ

Co se stane s nafukovacím balonkem napuštěným héliem poté, co se vypustí do vzduchu? Neznečišťuje se životní prostředí?

Odpovědi
Drap

Znečišťuje, ten balonek někde spadne.

anonym

Hélium přece je nezbytná součást vzduchu. Balónek může znečistit prostředí, ale hélium nikoliv.

Kepler

Může vyletět hodně vysoko a tam praskne. V atmosféře je hélia 0,000 524% a tak se nic nestane. Těch pár gramů gumy z balónku taky moc velký svinčík neudělá.

jiri Linhart

Jelikoz je nafukovaci balonek z umele hmoty,ve vysoke vysce rupne a pak nam z nebe padaj plasty. Muzete si vsak do vzduchu vypustit papirovy lampion,jako to delaji Rakosnici,ale,v nem je horici svicka,diky jejimu teplemu vzduchu lampion stoupa vzhuru. Jenze,nekdy se stane,ze takovy lampion s horici svickou spadne na horlavy material-stohy slamy,drevene stodoly a kulny a snadno zpusobi pozar. Radsi poustet nejen na podzim papiroveho draka,ktery je na spagate. Klasicke draky jsou z papiru s kostrou ze slabych,drevenych latek,takze kdyz uleti a spadne napr. do lesa,ci na louku,priroda tento material na rozdil od plastu snadno rozlozi.