bolak

Co se stane s kartami pacientů, když odejde obvoďák do důchodu a nebo zemře?

Musí si každej pro tu svou dojít nebo je automaticky přepošlou k jinému lékaři?

Odpovědi
anonym

Obvoďáka nahradí jiný obvoďák – a rád si pacoše ´převezme´ (viz kapitační platby).
😉

Araxis

Přebírá si je nový lékař ve staré ordinaci.Chtě nechtě je pacient veden u nového lékaře.

anonym

Pokud jsou marodi, přebírá to jiný obvoďák, pokud ne, sestra jim dá zdrav. karty a oni si musí najít praktického lékaře. Osobní zkušenost, ještě že jsem marodil a tak mám zajištěného obvoďáka, ti zdravý mají smůlu.

da ny

Celou kartotéku může převzít nový praktický lékař.
Automaticky se nic nepřeposílá.
Karta by neměla být pacientovi vydána, jen výpis. Je majetkem zdravotnického zařízení a je třeba ji uchovat (několik let) pro případnou zpětnou kontrolu ze strany ZP.
Po úmrtí lékaře a přechod k jinému by měl ten, kdo pozůstalost spravuje předat na vyžádání dokumentaci (výpis asi dělat nebude) novému lékaři.
Někdy se na vyžádání předá karta do rukou pacienta.
Doplňuji:
Ze Zpráv TN víme, že někdy končí i neskartované vedle popelnice nebo v ní :(

bolak

a kde se tam ten novej obvoďák vezme? přece se nebude nějakej zajetej obvoďák stěhovat jenom proto že tajhle někdo umřel, navíc když má někdo 2.000 pacientů, tak si nemůže přibrat dalších 2.000 pacientů, nebo tam nasaděj někoho kdo zrovna dodělal školu?