Avatar uživatele
lapislap

Co se stane s fotony na konci vemíru, když světla ubývá se čtvercem vzdálenosti.

kosmologie – fyzika

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Protože se vesmír rozpína 2× rychleji než je rychlost světla nemohou tam nikdy dorazit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

No,já nevím,ale myslím si,rychlost světla nemá nic společného s rychlostí rozpínání vesmíru.Když si vezmu,například, balónek,nafouknu ho,a dovnitř pustím mouchu a budu dál balónek nafukovat,tak to té mouše bude jedno.Bude se v něm pohybovat jak se jí zlíbí,a nějaké rozpínání(nafu­kování),jí bude jedno.Pro ní,ta rychlost rozpínání,bude nulová.A také bychom asi těžko mohli vidět vzdálené hvězdy,o kterých astronomové tvrdí,že po provedení spektrální analýzy,vidíme světlo hvězd,které zanikly před miliony let.A doba zániku světla,které ubývá se čtvercem vzdálenosti,je závislá na síle zdroje,který to světlo vyšle,takže podle mne, to světlo někam doletět musí.Asi pěkná motanina,ale nic lepšího mne nenapadlo. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

nic.

oni tam prostě nedorazí.
Doplňuji:
ad mosoj:

rychlost větší jako rychlost světla neexistuje (podle dnešních znalostí), tedy jako rychlost světla ve vakuu.

To, že se něco zdá, že je rychlejší jako světlo (ve vakuu), je pocit (zdání) relativní.

Prakticky:

dvě tělesa se od sebe nemůžou vzdalovat rychleji, jako je rychlost světla ve vakuu.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mathes

Vzdálené oblasti vesmíru se od nás vzdalují vysoce nadsvětělnou rychlostí, tedy žádné světlo tam doputovat nestihne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Na jakým konci když vesmír žádnej konec nemá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek