Co se stane s fotony na konci vemíru, když světla ubývá se čtvercem vzdálenosti.

kosmologie - fyzika

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože se vesmír rozpína 2x rychleji než je rychlost světla nemohou tam nikdy dorazit.

Další odpovědi:

Zlatý

No,já nevím,ale myslím si,rychlost světla nemá nic společného s rychlostí rozpínání vesmíru.Když si vezmu,například, balónek,nafouknu ho,a dovnitř pustím mouchu a budu dál balónek nafukovat,tak to té mouše bude jedno.Bude se v něm pohybovat jak se jí zlíbí,a nějaké rozpínání(nafukování),jí bude jedno.Pro ní,ta rychlost rozpínání,bude nulová.A také bychom asi těžko mohli vidět vzdálené hvězdy,o kterých astronomové tvrdí,že po provedení spektrální analýzy,vidíme světlo hvězd,které zanikly před miliony let.A doba zániku světla,které ubývá se čtvercem vzdálenosti,je závislá na síle zdroje,který to světlo vyšle,takže podle mne, to světlo někam doletět musí.Asi pěkná motanina,ale nic lepšího mne nenapadlo. :-))

Zlatý

nic.

oni tam prostě nedorazí.
Doplňuji:
ad mosoj:

rychlost větší jako rychlost světla neexistuje (podle dnešních znalostí), tedy jako rychlost světla ve vakuu.

To, že se něco zdá, že je rychlejší jako světlo (ve vakuu), je pocit (zdání) relativní.

Prakticky:

dvě tělesa se od sebe nemůžou vzdalovat rychleji, jako je rychlost světla ve vakuu.

Pokročilý

Vzdálené oblasti vesmíru se od nás vzdalují vysoce nadsvětělnou rychlostí, tedy žádné světlo tam doputovat nestihne.

Stříbrný

Na jakým konci když vesmír žádnej konec nemá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.