bolak

Co se stane s filmem, když herec kterej hraje hlavní postavu, zemře v polovině jeho natáčení?

Nahraděj ho jiným, upravěj scénář, natočej to celý odznova s novým hercem nebo to prostě nechaj spát?

Nejlepší odpověď
iceT

Mám dojem,že i u nás se stalo,že během natáčení zemřel představitel hlavní postavy,a že celý film natočili odznova.Jen už nevím co to bylo.
Doplňuji:
Tak už vím,jednalo se o Jak utopit dr.Mráčka a pana Libíčka,a v odkaze je více
http://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity/85477/zem­reli-pri-nataceni-ale-film-se-stejne-dokoncil.html

Další odpovědi
Damiana

Takový Ed Wood se s tím moc nepatlal. Béla Lugosi umřel a on ho ihned nahradil jiiným hercem, který mu navíc nebyl vůbec podobný a jen si sem tam trochu pláštěm kryl tvář…
Když při natáčení Nemocnice na kraji města zemřel Karel Höger, který měl hrát primáře Sovu, všechny části s ním se přetočily s Ladislavem Chudíkem. A protože se točilo napřeskáčku, bylo toho opravdu hodně. Chudík kdysi vzpomínal na jednu klapku, která byla původně s Högerem točená v dešti. Když se chystali tu samou scénu natáčet znovu, nepršelo. Jakmile se ale herci připravili na svá místa, začaly padat z nebe velké kapky a Chudík si musel vzít deštník přesně tak, jako před ním Höger.
Ale jinak je to často tak, jak jsi to popsal. Jen záleží na tom, jak významný to byl herec – jestli byl film na něm vyloženě „postavený“ a psaný mu na tělo – obvykle se to nechá být a časem materiál natočí někdo jiný s jiným obsazením.

Ella

pokud vím, Heath Ledger zemřel při natáčení Imaginária dr. Parnasse, film se dotočil jako pocta právě zemřelému herci. Režisér zvládl použít scény, které už měli natočené a použít proměny v imagináriu s ostatními herci a dotáhnout film až do poslední klapky. Za to má můj velký obdiv.
Ještě jsem ho neviděla, takže jestli se povedl nemůžu soudit, ale zítra se na něj chystám :)

Babsi

Toto se stalo např. ve filmu Vrána. Zde byl omylem zastřelen herec Brandon Lee. film byl dotočen s dablérem, tak aby mu nebylo moc vidět do obličeje… o žádném jiném takovém filmu nevím…
http://www.csfd­.cz/film/16745-vrana/

Drap

Možností je celá řada: zrušní natáření, úprava scénáře, přeobsazení jinám hercem., pokud je to možné zbývající scény nahradit dablérem. V každém případě je to spousta starostí.

Nykki

V jednom seriálu měla jedna herečka hrát v 17 epizodách,nuž po 9 tragicky zemřela a oni to natočili s herečkou novou…

MonkeyKing

To už se snad někdy stalo?

baghira

Tušim že ve filmu Gladiátor zemřel herec Oliver Reed, představitel Proxima, a film byl dotočený s dublérem, jehož tvář byla dodatečně počítačově upravená.

bolak

MonkeyKing: jestli ne tak by klidně moch

třeba Jim Davis umřel během Dallasu, takže to není zas tak neuvěřitelný jak se zdá, ale to byl samozřejmě seriál a tam to natáčení bylo na delší dobu