Pokročilý

Co se stane s elektronikou, která se neprodá?

Trochu mi to vrtá hlavou a uvedu příklad. Před časem jsem měl zálusk koupit si zrcadlovku Canon eos 550D, cena se pohybovala kolem 16.tis. Pak mě zaujalo něco jiného a už jsem jen po očku sledoval další vývoj. Za nedlouho přišel model 600D a 550 se stále držely na stejné ceně, někde i stejné, jako nový model. Nakonec úplně zmizly a mě by zajímalo, proč tu cenu nestáhli třeba na polovinu a co se stalo s neprodanými kusy? Bohužel vím, co se dělá s oblečením, hračkami atd, ale u elektroniky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Záleží na ´politice´ výrobce (či výhradního distributora) - může dovolit výprodej staršího modelu za nižší ceny, ale také nemusí - v tom případě se neprodané zboží ´recykluje´.
Dokonce vím o případu, kdy byl úspěšný model nahrazen ´očesaným´ za podobnou cenu - aby nekonkuroval ´vyššímu´ (a dražšímu) modelu téže značky.
A podobně se chovají ´vysoce značkoví´ výrobci napříč celým spektrem výrobků.

Další odpovědi:

Pokročilý

Bohužel to samé, co se sušenkami, horskými koly, melouny a tak dále. Pro firmu by byla větší ztráta, aby uvolnila k prodeji staré modely za nižší cenu, protože by rázem poklesl prodej těch novějších. Protože co si budem povídat, je snad nějaký rozdíl mezi D7000 s D7100 kromě zbytečně většího rozlišení a zbytečných funkcí, jako je wifi?

Pokročilý

Zrona nám to říkali ve škole, že výrobci mají přesný počet výrobků za rok a pokud se toho prodá málo, vyhodíte se to nebo nvím co, ale prý jich nesmí vyrobit ani míň, ani víc:-)
Doplňuji:
Omlouvám se za chyby:)

Diskuze k otázce

Pokročilý

uccello

Pro Marsyase: Ano, máš pravdu. Ty rozdíly mezi verzemi jsou někdy fakt minimální.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.