mandat

Co se stane s člověkem, když musí několik dní stát?

Nejlepší odpověď
Hamon

Nehnuté mnohahodinové stání bylo oblíbeným trestem v koncentračních táborech. Vlivem špatné fyzické kondice a podlomeného zdraví se leckdy rovnal trestu pomalé smrti.
Několik dní stát nevydržíš – začneš padat únavou nejpozději po první probděné noci.
Doplňuji:
Zbynas: vězni často stávali ve tvaru před ubikacemi. Šlo tak potrestat velké množství vězňů najednou za dozoru jen několika málo strážných (v pravidelném tvaru vidíš pohyb daleko snáz). Byl to častý trest např. za útěk nebo když se nepodařilo zjistit viníka nějakého provinění proti řádu.

Další odpovědi
Zbynas

Budou ho bolet nohy.
Doplňuji:
Hamon: vězni se připoutávali za ruce ke stropu a stát museli tak jako tak. I když je vyčerpaný moc, tak když se mu podlomí nohy, bolest v zápěstí ho zpět na ty nohy zvedne. :/ Viděl jsem o tom dokument :)

mosoj

Několik dní ? Tak to by jsi měl vidět kolik vojáků omdlévalo na voj. přehlídkách kde se stálo 1– 2 hod. Na odtahování vojáků z placu bylo vyčleněno 12 vojáků.
těch odřených obličejů když při omdlení padl ksichtem do země.

vlasecc

Je to jasné, když člověk musí několik dní stát:
>>Důležité je, zda musí stát pasivně (bezhnutí), či může stát aktivně> (pohupovat se na špičkách, vkolenou, vrtět se boky pro pohyby páteře apod.).
Při pasivním, nehnutém stání dochází brzy k povolování svalstva břišního, zádového, svalů nohou, kyčlí, při dlouhodobějším stání se pak snižují i mnohé orgány v těle, což vede k počátku zdravotního postižení (zúžování tělních trubic a závěsů orgánů), bezpohybové stání pochopitelně zhoršuje krevní oběh, řádné prokrvování nohou chybí a dolní končetiny tak postupně ztrácejí schopnost řádné funkce. Snižuje se klenba šlapek nohou, často dojde i k výhřezu nejnamáhanější meziobratlové ploténky. Může dojít i k částečné bezděčné erekci vzhledem k nechtěné relaxaci svalových skupin pánve. Postupně jsou postihovány játra i plíce a současně i srdce, mozku se nedostává krví dost kyslíku. Vrcholem je mdloba či bezvědomí a úplné zhroucení, včetně psychického.
>>Pokud se jedná jen o jakési služební stání (v obchodě, při stráži, při dozoru), které je každý den, ale umožňuje alespoň částečnou aktivitu nohou i těla, byť jen namístě, nejsou následky stání zdaleka tak výrazné jako u stání statického. Navíc služební stání bývá střídáno po několika hodinách, končí s koncem pracovní doby, takže člověk se může protáhnout a jít domů, vyspat se, pak se rozcvičit a připravit tak organizmus na event. následné stání.
Celkově je nutné říci, že dlouhodobější stání, ať už jakékoliv, je zdraví velmi škodlivé.
Vlastik

anonym

Unaví se?
😉
Jinak nic – takže podle toho, v jaké je kondici a nač trénovaný.

isteron

Bolia kríže, chrbtica, kĺby, kolená. Až budete mať viac ako 50 rokov, uvidíte !

Kelt

Člověk vydrží spíš pohyb s námahou, než stání, protože to je pro svaly namáhavější. Každopádně to asi není příjemné a jaký je rekord, co člověk vydržel stát nevím.