pizlicka

Co se stane, pokud manžel zdědí po matce dluhy? Bude je muset splácet i jeho manželka?

Pokud zemře zadlužena matka manželovi, on se to nedozvi včas, takze nebude moci odmitnout dědictvi, zdědí automaticky její dluhy. Tykaji se tyto dluhy i jeho manželky? Děkuji.TAK DOBŘE. Co se stane, kdyz zdědi jeji dluhy? Budou spadat i na manželku??

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Včas se to dozví, protože notář ho o tom uvědomí. Jakmile dědictví přijme, nelze jej odmítnout a naopak. Neboj, nebude „kupovat zajíce v pytli“. Notář mu sdělí, co je předmětem dědictví.
Doporučuji však, aby se notáře na to zeptal. Doporučuji asi tento postup: Nezříkám se, ani nechci dědit, jen se ptám, co je předmětem dědictví. Po sdělení co a jak se rozhodnu.

Další odpovědi
klumprt

Taková situace snad může nastat leda tehdy, když ten manžel žije na neznámém místě a nepodaří se mu fakticky doručit žádnou obsílku o tom, že je zahájeno dědické řízení. Pak je možné, že s využitím fikce doručení nebo doručování vyhláškou bude dědické řízení ukončeno a přejdou na něj dluhy zůstavitele. Podle mého názoru jdou zděděné dluhy výhradně za manželem a na manželku nespadají.

Cenobita

Jsem si jistý, že žádné „nedozví se včas“ neplatí. Některé věci je nutné oznámit a pokud s sebou úmrtí nese dluh, tím spíše, všechna dědická řízení se vedou u soudu, takže se to tam dědic dozví a může dědictví odmítnout.

pizlicka

raibeku,to prave nevim.pry do dvou mesicu od umrti,musi napsat dopis a odmitnout.né čekat na notare

klumprt

Musí to odmítnout do jednoho měsíce od doby, kdy byl soudem vyrozuměn o právu odmítnout.

pizlicka

děkuju,to je to,na co se ptám