JájsemRaibek

Co se stane, pokud se pilot stíhačky katapultuje?

Nějaká nehoda nebo závada na letadle, dejme tomu Mig 21 a pilot se rozhodne katapultovat. Jenže si nevšimne v té rychlosti, že je kokpitem dolu.
Co se stane? Vystřelí se do země?

Nejlepší odpověď
kelley

První verze F-104 dokonce vystřelovaly katapult standardně směrem dolů… Což ovšem mělo za následek, to, že se katapult nedal použít na zemi a v malých výškách. Takže bude-li mít dostatečnou výšku, bude to fungovat. Bude-li moc nízko a vzhůru nohama, pak je to v pr…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vyst%C5%99e­lovac%C3%AD_se­dadlo

Další odpovědi
Kepler

Ano, vystřelí, ale pokud nebude dost vysoko, tak má smůlu. Jinak by se měl padák vytáhnout i takhle, ale je to o hubu.