Inzulinek

Co se stane, když zdravému dítěti píchnete inzulin?

Omylem sem prehmatla kluka se diabetikem pichla sem 1j atrakpidu reakce lžíce cukru co dál dík za odpovědi

Nejlepší odpověď
cochee

Jednu jednotku? To by se nemělo stát nic. Ten cukr je OK, správně.

Další odpovědi
klumprt

Možná nějaká hypoglykemie, která se dá zahnat pozřením něčeho energeticky bohatého (cukr, čokoláda apod.) Inzulín je hormon, který si zdravé tělo vyrábí samo, čili jeho dodáním do zdravého těla by se nemělo stát nic strašného. Akorát ho tam bude chvilku víc, než je normální, takže asi krátkodobě poklesne hladina cukru v krvi.
Ale nejsem doktor. Třeba mě tu ještě někdo opraví.

dědapetr

Vše závisí od dávky inzulínu,pi vší dávce bez pomoci dochází k hypoglykémi­i,člověk začne zažívat zmatek a neklid . _Mohou nastat obtíže při mluvení nebo porozumění řeči a ztráta koordinace . Jestli hladina cukru v krvi klesne ještě více , může dostavit křeče , ztráta vědomí , a dokonce i smrt .