Zlatý

Co se stane když za plný rychlosti (ještě s nohou na plynu) zatáhnu ruční brzdu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to zvládneš kontrolovat, tak se na místě točíš do protisměru, nebo si taky můžeš rozbít hubu.

Další odpovědi:

U novějších aut s elektronickou ruční brzdou se ti buď zaseknou zadní kola nebo se nestane nic (rozsvítí se ti na palubce vykřičník).

U starších aut, když to uděláš dost silně, tak také můžeš zastavit zadní kola (u vyjímek začneš brzdit přední nebo všechna čtyři kola).

Ve většině případů se krom nadměrného opotřebení zadních pneumatik, brzdového kotouče a destiček nestane nic a auto bude zpomalenou rychlostí pokračovat dál v cestě (v závislosti na hmotnosti, původní rychlosti a síle motoru).

Pakliže budeš zrovna zatáčet, tak je možné, že uvedeš auto do smyku.

Stříbrný

pokud tedy ta ručka brzdí tak jak má tak většinou jdeš do smyku,pokud to uděláš s kamionem nebo něčím co má vysokou korbu nebo bednu tak jdeš na bok a pak i třeba přes boudu.
Doplňuji:
Nezkoušej to, já takhle převrátil naloženou Tatru.
Moc srandy to ale není.

Bronzový

Někdy se podaří kontrolovaně zaparkovat http://youtu.be/…

Zlatý

To bude tóóóóóóóčo :-)))

Bronzový

Záleží na povrchu ale většinou jdeš do tzv. hodin.

Zlatý

Co.se stane? Navštívím tě ve špitále, nedej Bože, na cintoríně.

noooo když budeš mít štěstí tak se 100pro dostaneš do Darwinových cen pro dementy :p :D :D

Diskuze k otázce

Bronzový

petra15

bolaku
musi to byt? proc se nezeptas jestli ryby curaji, nebo tak......---neco (hodne)dulezityho...:-)

Zlatý

zzzzz

No tu se dnes každý ptá na to co nemá, že??? Ty se proč na něco zajímavého nezeptáš??? :-)))

Bronzový

petra15

no zzzzz
kdybys neco mela--sem s tim, ja to zadam....:-)

Bronzový

petra15

ne ted bych ti krivdila....
skutecne mne neco duleziteho ne toto tema napadlo...
Tatka se bavil se stryckem u krbu, a je jsem vzdy rada u toho--ten krb znamena moje vzdelani---a slo o pripad mlade maminky s dvema detmi na dalnici, kde se ji pri pridani plynu zasekl pedal a zustal na plnem....auto jelo 160 a ona zkousela rucni--nic, nozni--taky nic, a az si te jeji paniky nekdo vsimnul a zaradil se pred ni, a spolecne zabrzdili. A po 5 km byla zacpa, takze by bylo nejmene 20 mrtvych. A nejen, ze ji nevzali ridicak, ani neplatila zadnou pokutu....a pritom stacilo jen vypnout zapalovani a zabrzdit. Kdyby se to stalo tobe, tak uz ti ridicak nikdy nedaji....se tatka se stryckem shodli....:)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.