bolak

Co se stane když za plný rychlosti (ještě s nohou na plynu) zatáhnu ruční brzdu?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to zvládneš kontrolovat, tak se na místě točíš do protisměru, nebo si taky můžeš rozbít hubu.

Další odpovědi
Krteczek

U novějších aut s elektronickou ruční brzdou se ti buď zaseknou zadní kola nebo se nestane nic (rozsvítí se ti na palubce vykřičník).

U starších aut, když to uděláš dost silně, tak také můžeš zastavit zadní kola (u vyjímek začneš brzdit přední nebo všechna čtyři kola).

Ve většině případů se krom nadměrného opotřebení zadních pneumatik, brzdového kotouče a destiček nestane nic a auto bude zpomalenou rychlostí pokračovat dál v cestě (v závislosti na hmotnosti, původní rychlosti a síle motoru).

Pakliže budeš zrovna zatáčet, tak je možné, že uvedeš auto do smyku.

honza19hk

pokud tedy ta ručka brzdí tak jak má tak většinou jdeš do smyku,pokud to uděláš s kamionem nebo něčím co má vysokou korbu nebo bednu tak jdeš na bok a pak i třeba přes boudu.
Doplňuji:
Nezkoušej to, já takhle převrátil naloženou Tatru.
Moc srandy to ale není.

ptáč

Někdy se podaří kontrolovaně zaparkovat http://youtu.be/n6zWHS6p­vSU?t=41s

zzzzz

To bude tóóóóóóóčo 🙂

NikkiHeat

Záleží na povrchu ale většinou jdeš do tzv. hodin.

anonym

Co.se stane? Navštívím tě ve špitále, nedej Bože, na cintoríně.

znacka

noooo když budeš mít štěstí tak se 100pro dostaneš do Darwinových cen pro dementy :p :D :D

petra15

bolaku
musi to byt? proc se nezeptas jestli ryby curaji, nebo tak......---neco (hodne)dulezityho…:-)

zzzzz

No tu se dnes každý ptá na to co nemá, že??? Ty se proč na něco zajímavého nezeptáš??? 🙂

petra15

no zzzzz
kdybys neco mela–sem s tim, ja to zadam…:-)

petra15

ne ted bych ti krivdila…
skutecne mne neco duleziteho ne toto tema napadlo…
Tatka se bavil se stryckem u krbu, a je jsem vzdy rada u toho–ten krb znamena moje vzdelani---a slo o pripad mlade maminky s dvema detmi na dalnici, kde se ji pri pridani plynu zasekl pedal a zustal na plnem…auto jelo 160 a ona zkousela rucni–nic, nozni–taky nic, a az si te jeji paniky nekdo vsimnul a zaradil se pred ni, a spolecne zabrzdili. A po 5 km byla zacpa, takze by bylo nejmene 20 mrtvych. A nejen, ze ji nevzali ridicak, ani neplatila zadnou pokutu…a pritom stacilo jen vypnout zapalovani a zabrzdit. Kdyby se to stalo tobe, tak uz ti ridicak nikdy nedaji…se tatka se stryckem shodli…:)