hubenej

Co se stane, když vezu větší částku peněz ze zahraničí??

Dobrý den. Co se stane, když někdo veze větší částku peněz (např. 1 mil. korun) ze zahraničí a zastaví ho celníci???

Nejlepší odpověď
lexx

pravděpodobně položí otázku kde k tomu balíku přišel, zda-li má příjem zdaněný a tak podobně…

Další odpovědi
Hans51

Na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět. Pokud byste převážel částku 10.000,– EUR nebo vyšší (případně její ekvivalent v jiné měně) mezi státy EU, musíte se informovat u všech dotčených celních orgánů, zda je nutno převoz nahlašovat (tedy v každém členském státě, přes který byste rád peníze převezl, zvlášť).

V případě, kdy byste EU opouštěl (či do ní přijížděl) se stejnou částkou (tedy 10.000,– EUR nebo vyšší, případně ekvivalent), musíte svůj záměr oznámit celním úřadům také.

anonym

Musíš doložit, že nepocházejí z trestné činnosti.

hubenej

Samozřejmě jde o legální peníze, jsou zdaněny, faktury mám o prodeji, akorát jsem peníze potřeboval hned. Po zkušenostech s bankami a převody je to o něco déle. Tudíž nahlásit převoz a mít vše potřebné s sebou. Děkuji Všem