Zlatý

Co se stane, když udeří do místa kde stojím blesk a já v tu chvíli nadskočím?

(udělám hop)
Doplňuji:
rtepp: já to ale stihnu!

Tul.en: a co když budu mít na sobě skákací boty? > http://www.vaclavak.net/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Hop se nestihne udělat.
Doplňuji:
Blesk je strašně rychlý, jak mám stihnout stisknout spoušť?
Technicky vzato – nikdy to nestihnete. Z podstaty fyziologických omezení, která jsou vám jako člověku vlastní a navíc se sčítají s rychlostí vašeho fotoaparátu, nejste ani v nejmenším schopni vyfotit blesk tím stylem, že zmáčknete spoušť, jakmile jej uvidíte.
Za své tato snaha bere už proto, že rychlost reakce trénovaného a zcela bdělého člověka na vizuální podnět je minimálně 0,4 sekundy, přičemž doba trvání průměrného bouřkového blesku s několika rameny činí maximálně 0,3 sekundy. Blesk tedy zmizí rychleji, než stihnete stisknout spoušť a ve chvíli, kdy mechanika vašeho fotoaparátu marně snímá prázdnou oblohu, už výboj pouze doznívá na vaší sítnici.
Jestli to přece chcete zkusit, budete muset mít štěstí a fotit nahodile – v případě početného výskytu blesků se vám možná podaří nějaký vyfotit zcela naslepo.

Další odpovědi:

Myslíš, že skočíš a ten blesk do tebe trefí, nebo že umíš nadskakovat pět metrů vysoko a daleko (blesk celkem probíjí a trošku pálí - na cca 5 metrů daleko)? V prvním případě tě to buď zabije (jsi li slabší a menší člověk), nebo jenom trefí, opadají ti vlasy + budeš mít šok a jestli budeš druhý případ, tak ti zůstane jenom menší šok (jestli nevěřiš, tak to zkus zkusit, ale zatím to nikdo neudělal).
Doplňuji:
Skákací boty? Ty ve skákacích botách chodíš, když prší? Pro mně za mně si to zkus a pak řekni jestli jsi to stihnul :D

Zlatý

Pokud neuhodí do tebe, tak nic a ani hop nemusíš dělat. Jenom se vyděsíš. A pokud udeří do tebe, tak ti ani hop nepomůže

neskočiš toje rychlá rána jak prase.A stejně těto trefí!

Bronzový

Boláku nerozšiřuj tu blbosti. Prostě budeš mít fůnus a možná v rakvi bude trocha tvých ohořelých ostatků. Uvědom si, že tebou projede 60kA. Dokážeš si to vůbec představit, když bezpečný proud je 30mA v domácích instalacích?

Stříbrný

Zajímavá otázka - trochu jsem se zasmál, ale myslím, že se stane z Tebe ŠKVAREK.
Doplňuji:
Včera byla bouřka, tak co? Vyšlo Ti to nebo máš nějakej.......bolak.....?

Pokročilý

To než by dopadl na zem tak by se muselo vyskočit pak by teoreticky byla šance , ale je par lidi co přežili uder blesku a navic to máš větši pravděpodobnost. že vyhraješ ve sportce než že tě uhodi blesk :)

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Lukasy: Takže si mám jít vsadit?

Ono od jistý dob je totiž celkem rozdíl ve frázích "šance že vyhraješ ve sportce" a "šance že ti sazka vyplatí výhru". Kterou tu frázi jsi měl namysli? :)

Jinak opět číhám.... > http://www.chmi.cz/…

Zlatý

bolak

Mapel: odpovídáš na něco na co se neptám, v jednom filmu sem viděl, jak blesk udeřil do golfovýho hřiště a 4 lidi z pěti natáhly brka

neudeřil do nich ale prostě do místa kde stáli, tak se ptám na to, co by se stalo kdyby vyskočili, kdyby nehráli golf, ale třeba volejbal a ten jeden z nich by vyskočil na smeč zrovna ve chvíli kdy by do hřiště udeřil blesk

zasáhlo by ho to taky nebo vůbec ne ?

Zlatý

bolak

Elk: Jeden blesk se nám zrovna v ten den vopřel do baráku. Nadskočil jsem a nic se mi nestalo, takže to zřejmě funguje a pravdu jsem měl já.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.