johnyyyyyyyy

Co se stane, když zapomenu, nebo schválně nechám přes noc auto v nějakém velkém nákupním centru?

Nějaká pokuta nebo se nic neděje?např v Praze si tam nechám přes noc auto, rano si přijdu a odjedu. Tam snad nikde nic na placení není nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
redy

OMG – mně se stávaj různý věci, ale zapomenout auto? 🙂
Jak ses dostal dom? 🙂

Další odpovědi
Stingo

Znám případ, kdy paní přijela do obchodního centra autem, zapomněla na to a odjela domů autobusem. Pak nemohla auto před domem najít, tak zavolala policii, že jí ho ukradli. Za pár týdnů šla opět do obchoďáku a náhodou tam svoje auto uviděla zaparkované… Jinak je tam parkování na určitou dobu zdarma a pak musíš zbytek zaplatit.

gecco

Podle podmínek provozovatele – nelze odpovědět paušálně…
😉
Obvykle, pokud jsem si vědom, prostě zaplatíš parkovné za dobu na parkovišti autem strávenou (minus nějaká ta hodina, která je zdarma).
_____________­____________________
Netuším, kde „tam“ máš na mysli…
😉
Ale mnohde je…

Dochy

K doplnění: V Praze je často problém zaparkovat i když zaplatit chceš. Obchoďáky s většími parkovišti v centru mají obecně parkování placené. Většinou vjezd i výjezd na závoru: lístek-parkování-(platba při překročení základního limitu)-odjezd po předložení lístku.

meereg

Jako mladému se mi stalo, že jsem přijel do práce autem a domů jsem jel autobusem.....

Dochy

Redy: Stačí se někde zdržet a pak se nedostaneš skrz bránu… Tak radši odjedeš tramvají/busem/vla­kem/taxíkem/pěš­ky/skamarádem­natelefonu/…

redy

Dochy: Třeba v Budějkách vjedeš, vemeš lístek, vyjedeš zaplatíš.
Jaký brány máš namysli?

Dochy

Některá parkoviště se zavírají opravdu bránou. Zpravidla je uvedena provozní doba od-do a mimo tuto dobu máš smůlu, barák je zavřen. Možná je nějaká šance ukecat ostrahu… Osobně jsem zatím nezkoušel 😉
Opakuji: Nejedná se o parkoviště před obchoďákem, ale zpravidla o podzemní garáže pod ním. A pak je třeba venkovní parkoviště před Metropolí Zličín, kde se standardně neplatí, ale mimo provozní dobu je parkoviště uzavřeno závorou.

Kepler

Ještě jsem nezažil, že by parkoviště u nákupních center byla placená. Všude kde jsem parkoval, šlo o veřejná parkoviště zdarma. Ale v Praze je zřejmě možné všechno.

Mc Merkurion

… nejen v Praze, funguje to po celé republice, ale jedná se většinou o parkoviště v centru nebo v dobré lokalitě a platí se především v tejdnu, vo víkendu to bejvá zadara …

gecco

V Praze totiž někteří používají parkoviště u OC jako parkoviště odstavná (OC jsou většinou na okraji Prahy) – a to se majitelům, pochopitelně, nelíbilo…
Takže závora, lísteček, pár hodin zdarma (tam, kde jsou v OC navíc multikina, máš při návštěvě kina delší dobu zdarma).
😉
Nebo se některá parkoviště na noc zavírají ´natvrdo´ – neodjedeš…
😉

Dochy

Píše „V“ centru, takže pravděpodobně kryté parkoviště. Ta jsou zpravidla (v Praze) placená na závoru a lísteček, s tím, že první 3–5hodin je zdarma.