Co se stane když si vezme člověk půjčku třeba milion a zemře?kdo to zaplatí?

viděl jsem to ve filmu,chlápek si vzal půjčku a pak se zabil aby to dal rodině.kdo to pak platí když o tom rodina ani neví?
Doplňuji:
proč píšete půjčku ti nikdo nedá? já se neptám na sebe :) prostě mně to tak napadlo když jsem to viděl v tom filmu tak jsem si říkal jestli je to možný. samozřejmě 1000000 by nikdo nepůjčil, ale menší půjčky dneska běžně jak to vídáme v reklamách - peníze do pár minut na účtu a bez ručitele... takže kdyby si vzal teda člověk od těch lichvářů a rodina by odmítla dědictví tak nechápu kdo má potom povinnost to zaplatit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

..."viděl jsem to ve filmu"...
Pokud o něčem podobném uvažuješ - nedělej to, jen by sis (či pozůstalým) nadělal problémy...
Obecně - dluhy se umořují z pozůstalosti.
Podle NOZ už můžeš odmítnout dluhy zemřelého aniž odmítneš dědictví po něm - ale není to tak jednoduché...

Další odpovědi:

Stříbrný

Milión ti nikdo jentak bez ručitele do ruky nedá - a ten to pak musí zaplatit, příp. mu banka zabaví nemovitost a pod.:D

Zlatý

Nikdo ti nepůjčí bez ručitele, nebo bez vhodné zástavy větší hodnoty než si půjčuješ. V případě úmrtí se dluh uhradí z pozůstalosti. Teoreticky si můžeš i půjčku pojistit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.