idevopdo

Co se stane když si vezme člověk půjčku třeba milion a zemře?kdo to zaplatí?

viděl jsem to ve filmu,chlápek si vzal půjčku a pak se zabil aby to dal rodině.kdo to pak platí když o tom rodina ani neví?
Doplňuji:
proč píšete půjčku ti nikdo nedá? já se neptám na sebe :) prostě mně to tak napadlo když jsem to viděl v tom filmu tak jsem si říkal jestli je to možný. samozřejmě 1000000 by nikdo nepůjčil, ale menší půjčky dneska běžně jak to vídáme v reklamách – peníze do pár minut na účtu a bez ručitele… takže kdyby si vzal teda člověk od těch lichvářů a rodina by odmítla dědictví tak nechápu kdo má potom povinnost to zaplatit?

Nejlepší odpověď
gecco

…„viděl jsem to ve filmu“…
Pokud o něčem podobném uvažuješ – nedělej to, jen by sis (či pozůstalým) nadělal problémy…
Obecně – dluhy se umořují z pozůstalosti.
Podle NOZ už můžeš odmítnout dluhy zemřelého aniž odmítneš dědictví po něm – ale není to tak jednoduché…

Další odpovědi
Agneta

Milión ti nikdo jentak bez ručitele do ruky nedá – a ten to pak musí zaplatit, příp. mu banka zabaví nemovitost a pod.:D

Drap

Nikdo ti nepůjčí bez ručitele, nebo bez vhodné zástavy větší hodnoty než si půjčuješ. V případě úmrtí se dluh uhradí z pozůstalosti. Teoreticky si můžeš i půjčku pojistit.