Bronzový

Co se stane, kdyz si nestihnu vymenit ridicak?

Mam ridicak vydany v roce 1999, takze letos do 31.12.2010 bych ho mela vymenit. Coz vzhledem k prac.vytizeni a zahlceni uradu nejsem schopna stihnout. Je mi jasne, ze od 1.1.2011 s takovym ridicakem nesmim za volant (to mne netrapi, nemam momentalne auto), ale neprijdu o nej uplne? Ze bych po 1.1.2011 musela znovu ke zkouskam??? Budu rada za odpoved, jelikoz nemam cas to vubec googlovat. diky diky
Doplňuji:
Dekuji za odpovedi. TO: Mojitek: vubec nepolemizuji o tom, ze policie nebude tolerovat jizdu s neplatnym ridicakem a take se s nim jezdit nechystam!!! Coz jsem uvedla uz v samotne otazce. Slo mi pouze o to, zda budu muset znovu ke zkouskam po 31.12.2010, kdyz si ho nestihnu vymenit. Nebo si ho budu moci vymenit treba v unoru, kdyz do te doby budu jezdit MHD...?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

O řidičské oprávnění úplně nepřijdete.
Jestliže řidič nedodrží nejzazší termín stanovené lhůty pro výměnu ŘP, pozbude stávající ŘP platnost. Po uplynutí stanovené lhůty pro výměnu však tyto neplatné ŘP neopravňují k řízení motorových vozidel. Řídí-li osoba motorové vozidlo na základě ŘP, který pozbyl platnost, dopouští se přestupku, za který lze uložit pokutu od 1 500 Kč do 2 500 Kč.
Doplňuji:
Ještě by jste mohla někoho zmocnit, kdo by Vám výměnu řp vyřídil, vzhledem k Vašemu pracovnímu vytížení by to asi bylo nejlepší.

Zdroj: http://www.vymentesiridicak.cz /index.php?id=8

Další odpovědi:

Zlatý

V TV rikali,ze Pomahat a chranit to nebudou vubec tolerovat. S tou nutnosti vymeny se to vedelo nejmin pul roku dopredu-i víc- a upozornovali na to uz davno-v tv,rozhlase atd,takze nejake "pracovni vytizeni" je smesna vymluva
Doplňuji:
Zkousky znova delat nebudete,ale psala jste "ze z duvodu prac.vytizeni jste to nestihla" ,tak se nedivte me reakci :o)

Zlatý

Na záchod si dojdete, nebo jak to děláte ?

Bronzový

Milá Lussko, " vzhledem k pracovní vyťíženosti" pravděpodobně nebudete mí čas ani na řízení auta, tak k čemu řidičák?

Diskuze k otázce

Bronzový

Luss

To Mojitek: jo jo nic nerikam :) problem je (i kdyz v dnesni dobe asi vyhoda), ze jsem extremne vytizena uz nekolik let, tak vlastne bych to asi nestihla, ani kdyz bych o tom vedela 5 let predem :-D ale jak rikam, dneska lidi nemuzou najit praci, takze si nestezuji... jen obcas nestihnu neco "nepracovniho" vyridit s urady.

Zlatý

mojitek

no s tou praci mate nastopro pravdu.Ale uvedomte si,ze zdravi mate jen jedno,tak radsi trosku zvolnete ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.