mandat

Co se stane, když si člověk „vyrazí dech“ a jak se to projevuje?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vyražený dech je reflexní křečí dýchacích svalů vzniklou po nárazu, často při pádu na záda. Stav se obvykle do dvaceti vteřin upraví sám. Při poskytování první pomoci postiženého posadíme, dovolíme jej opřít se rukama o podložku a případně lehce masírujeme jeho nadbřišek. Pouze při neustupující křeči provedeme až několik úderů malíkovou hranou naší ruky mezi lopatky postiženého. Nejsou-li přítomna jiná poranění, stav dále nevyžaduje lékařskou péči."

Další odpovědi
marci1

Je to vlastně krátkodobá zástava dechu, způsobená reflexní křečí dýchacích svalů. Názornější bude video : http://www.fsps­.muni.cz/sdet­mivpohode/kur­zy/tv/jina.php

Lamalam

Projevuje se to tak, že se postižený nemůže nadechnout.