Marunka2

Co se stane, když se lék Calcium chloratum zapije mlékem?

Včera doktorka předepsala Calcium chloratum, užívat jednou denně jednu lžičku. Včera jsem dala mezi jídly, dnes jsem si vzpoměla, když jsem šla kojit. Tak jsem si říkala, ať tu divnou chuť zapije. No a teď se dívám na info na obale a píší, že se má podávat hodinu před jídlem, zapít dostatečným množstvím tekutin, nedoporučují mléko.
No a včera nezapíjel vůbec a dnes mlíkem ☹. Nějak jsem si myslela, že se užívají podobně, jako užíváme jiné kapky. No omyl. Ale nevím, co se může stát?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nic. Je to jenom proto aby se nezkresloval příjem vápníku něčím jiným. Vápník je v mléce obsažen. V příbalovém létáku je napsáno pouze, že se nedoporučuje zapíjet mlékem, nikoliv zakazuje. Takže jednou se to zapilo a příště poslechněte návod, aby měla dušička pokoj.