bolak

Co se stane, když pošlu peníze omylem na jiný účet?

  1. Na neexistující účet
  2. Na existující účet, ale jiné osobě, než bylo původně zamýšleno

V tom prvním případě, napíše to něco jako „transakce neprovedena“ a vrátí se mi odeslaná částka automaticky zpátky na účet, nebo se to musí ještě nějak dál řešit?

Nejlepší odpověď
fablen

  1. částka se vrátí zpět na účet. Pokud bude číslo účtu ve správném formátu dané banky kam se peníze zasílají, pak se částka odešle a 2.den by měla být zpět. Pokud je zadané číslo nesmysl (například vícemístné), příkaz se vůbec neprovede. „transakce neprovedena“ se může u některé banky zobrazit – záleží jakou máte banku. U mé by se tento text nezobrazoval.
  2. několik dní bych počkala, zda ji adresát odešle sám zpět a pokud ne, kontaktovala bych banku, kam byla částka zaslána. Oni Vám adresáta nesdělí, ale měli by ho sami kontaktovat s žádostí o vrácené částky.

Další odpovědi
hanny 2

ad 1 – ano,vrátí se zpátky na účet,
ad 2 – původní osoba Vás bude o platbu upomínat, můžete požádat prostřednictvím banky,aby dotyčný peníze,které mu byly poslány omylem,vrátí,ale víc proto nemůže banka udělat.V případě,že se tak nestane,můžete podat trestní oznámení na neznámou osobu,protože banka Vám jeho inic.sdělit nemůže.Stalo se to mě /peníze vrátil/ a mému zeti /peníze nevrátil/.

Petrejk

přijdou na jiný účet

mosoj

Staré známé a pravdivé!!!

Dvakrát měř a jednou řež !!