Avatar uživatele
lolll

Co se stane, když nestihnu splatit kontokorent?

kontokorent má platnost od 5.12.2014, ale na servis24 mám napsáno, že Datum splatnosti je 21.9.2016 … jak tomu mám rozumět, když kontokorent musím splatit do 1 roku? A kolik cca přeplatím, když se zpozdím o měsíc? A budou mi naskakovat úroky, nebo na mě okamžitě vlítnou exekutoři? Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3078 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Co se stane?? – přečti si smlouvu (včetně Všeobecných podmínek) – jak my máme vědět, co smlouva obsahuje???
A pokud tomu nerozumíš, zajdi na pobočku a nech si to dopodrobna vysvětlit…
:-O
___
Takhle ´vodvoka´:

  • kontokorent ti může být okamžitě zesplatněn
  • naběhne ti penále (sankční úrok)
  • naběhne ti pokuta

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Podle dat co uvádíš je zřejmé, že jsi 21.9.2015 vyrovnal kontokorent a nyní ti běží opět lhůta jednoho roku.
Ty jej vlastně nesplácíš a to banka potřebuje. Platíš úrok z čerpaného mínusu – kontokorentu.
Pokud máš tedy zůstatek, např.ke dni 20.8.2015 –10.000,–Kč znamená to, že čerpáš 10 tisíc. Pokud ti došla třeba 21.9.2015 výplata ve výši 12.000,–Kč, vyrovnal jsi kontokorent a máš v plusu 2 tisíce. Od tohoto data běží jeden rok. Pokud ti např. 10.12.2015 dojde na účet 20 tisíc, lhůta pro splacení (dorovnání) ti běží od 10.12.
Úrok platíš z čerpané částky. Pokud ti chodí měsíčně na účet vyšší částka než kontokorent, lhůta se opět posunuje od data dalšího čerpání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ptáč

Budeš platit úroky jako z úvěru. Splatit do jednoho roku neznamená držet se nějakého data, ale vložit na účet celkovou výši; mzdu plus půjčku, třeba z kred. úvěru, stačí na 1 den, pak vybrat. Na rok je zas klid.
Nepřistupovat na marketingové telefonáty nabízející úvěr na zaplacení Kontokorentu. Kontokorent je obecně lepší, výhodnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jen doplním správnou odpověď ptáče. Jeden den se rozumí ponechat na účtu částku, která vyrovná výši kontokorentu, CELÝCH 24 hod, protože 1 den má 24 hodin. Pak se lhůta splacení kontokorentu opět odkládá o 1 rok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání