Co se stane, když nestihnu splatit kontokorent?

kontokorent má platnost od 5.12.2014, ale na servis24 mám napsáno, že Datum splatnosti je 21.9.2016 ... jak tomu mám rozumět, když kontokorent musím splatit do 1 roku? A kolik cca přeplatím, když se zpozdím o měsíc? A budou mi naskakovat úroky, nebo na mě okamžitě vlítnou exekutoři? Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co se stane?? - přečti si smlouvu (včetně Všeobecných podmínek) - jak my máme vědět, co smlouva obsahuje???
A pokud tomu nerozumíš, zajdi na pobočku a nech si to dopodrobna vysvětlit...
:-O
___
Takhle ´vodvoka´:
- kontokorent ti může být okamžitě zesplatněn
- naběhne ti penále (sankční úrok)
- naběhne ti pokuta

Další odpovědi:

Stříbrný

Podle dat co uvádíš je zřejmé, že jsi 21.9.2015 vyrovnal kontokorent a nyní ti běží opět lhůta jednoho roku.
Ty jej vlastně nesplácíš a to banka potřebuje. Platíš úrok z čerpaného mínusu - kontokorentu.
Pokud máš tedy zůstatek, např.ke dni 20.8.2015 -10.000,-Kč znamená to, že čerpáš 10 tisíc. Pokud ti došla třeba 21.9.2015 výplata ve výši 12.000,-Kč, vyrovnal jsi kontokorent a máš v plusu 2 tisíce. Od tohoto data běží jeden rok. Pokud ti např. 10.12.2015 dojde na účet 20 tisíc, lhůta pro splacení (dorovnání) ti běží od 10.12.
Úrok platíš z čerpané částky. Pokud ti chodí měsíčně na účet vyšší částka než kontokorent, lhůta se opět posunuje od data dalšího čerpání.

Bronzový

Budeš platit úroky jako z úvěru. Splatit do jednoho roku neznamená držet se nějakého data, ale vložit na účet celkovou výši; mzdu plus půjčku, třeba z kred. úvěru, stačí na 1 den, pak vybrat. Na rok je zas klid.
Nepřistupovat na marketingové telefonáty nabízející úvěr na zaplacení Kontokorentu. Kontokorent je obecně lepší, výhodnější.

Stříbrný

Jen doplním správnou odpověď ptáče. Jeden den se rozumí ponechat na účtu částku, která vyrovná výši kontokorentu, CELÝCH 24 hod, protože 1 den má 24 hodin. Pak se lhůta splacení kontokorentu opět odkládá o 1 rok.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.