lolll

Co se stane, když nestihnu splatit kontokorent?

kontokorent má platnost od 5.12.2014, ale na servis24 mám napsáno, že Datum splatnosti je 21.9.2016 … jak tomu mám rozumět, když kontokorent musím splatit do 1 roku? A kolik cca přeplatím, když se zpozdím o měsíc? A budou mi naskakovat úroky, nebo na mě okamžitě vlítnou exekutoři? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Co se stane?? – přečti si smlouvu (včetně Všeobecných podmínek) – jak my máme vědět, co smlouva obsahuje???
A pokud tomu nerozumíš, zajdi na pobočku a nech si to dopodrobna vysvětlit…
:-O
___
Takhle ´vodvoka´:

  • kontokorent ti může být okamžitě zesplatněn
  • naběhne ti penále (sankční úrok)
  • naběhne ti pokuta

Další odpovědi
JájsemRaibek

Podle dat co uvádíš je zřejmé, že jsi 21.9.2015 vyrovnal kontokorent a nyní ti běží opět lhůta jednoho roku.
Ty jej vlastně nesplácíš a to banka potřebuje. Platíš úrok z čerpaného mínusu – kontokorentu.
Pokud máš tedy zůstatek, např.ke dni 20.8.2015 –10.000,–Kč znamená to, že čerpáš 10 tisíc. Pokud ti došla třeba 21.9.2015 výplata ve výši 12.000,–Kč, vyrovnal jsi kontokorent a máš v plusu 2 tisíce. Od tohoto data běží jeden rok. Pokud ti např. 10.12.2015 dojde na účet 20 tisíc, lhůta pro splacení (dorovnání) ti běží od 10.12.
Úrok platíš z čerpané částky. Pokud ti chodí měsíčně na účet vyšší částka než kontokorent, lhůta se opět posunuje od data dalšího čerpání.

ptáč

Budeš platit úroky jako z úvěru. Splatit do jednoho roku neznamená držet se nějakého data, ale vložit na účet celkovou výši; mzdu plus půjčku, třeba z kred. úvěru, stačí na 1 den, pak vybrat. Na rok je zas klid.
Nepřistupovat na marketingové telefonáty nabízející úvěr na zaplacení Kontokorentu. Kontokorent je obecně lepší, výhodnější.

pusinka50

Jen doplním správnou odpověď ptáče. Jeden den se rozumí ponechat na účtu částku, která vyrovná výši kontokorentu, CELÝCH 24 hod, protože 1 den má 24 hodin. Pak se lhůta splacení kontokorentu opět odkládá o 1 rok.